خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶, 25th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ساعت ۱۰:۲۱:۲۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کودکان  >  دویست هزار کودک زیر ۶ سال از سوء‌تغذیه رنج می‌برند

دویست هزار کودک زیر ۶ سال از سوء‌تغذیه رنج می‌برند

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد گفت که تعداد کودکان زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه به علت شرایط اقتصادی کشور قابل تغییر است و اکنون ۵۰ درصد از آنان معادل ۲۰۰ هزار کودک به علت فقر و ابتلاء به سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی می شوند تا از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، جعفر رحیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر۲۰۰ هزار کودک زیر شش سال  به خاطر فقر در کشور از سوء تغذیه رنج می برند، افزود: “امسال ۹۲هزار کودک زیر شش سال تحت حمایت کمیته امداد قرار می گیرد که در مقایسه با سال گذشته و حمایت از ۸۸ هزار نفر ، چهار هزار کودک دیگر با توجه به افزایش بودجه ای این نهاد در سرفصل تغذیه حمایت خواهند شد”.

رحیمی از افزایش دو درصدی اعتبارات در نظر گرفته شده برای طرح رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال خبرداد و بیان کرد: “با جذب کودکان، آمار افراد متقاضی جهت حمایت در این طرح کاهش یافته و این امر می‌تواند سبب موفقیت هر چه بیشتر طرح شود”.

وی با بیان اینکه امسال سرانه سبد غذایی برای کودکان ۷۲هزار تومان در نظر گرفته شده است، افزود: “این سبد ها در سنین متفاوت ۶تا ۲سال، ۲ تا ۳سال و بالای ۳سال و بسته به نوع ذائقه های غذایی هر منطقه به کودکان ارائه می‌شود”.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی از خدمات ویژه این نهاد در شش استان محروم کشور سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان و خوزستان خبر داد و گفت: “طرح سوء تغذیه در این استان ها با توجه به شرایط منطقه به طور ویژه تر اجرایی و انجام شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید