خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  برخلاف اصل عدم تبعیض؛ مرخصی برای زندانیان در شب‌های قدر

برخلاف اصل عدم تبعیض؛ مرخصی برای زندانیان در شب‌های قدر

خبرگزاری هرانا – عضو هیات مدیره ستاد دیه گفت که برای شب‌های قدر برنامه مرخصی برای زندانیان در نظر گرفتیم که در گزارشی به رییس قوه قضاییه اعلام خواهد شد. در حالی این امتیاز برای مناسب مذهبی مورد اشاره در نظر گرفته می شود که زندانیان غیرمسلمان یا غیرمذهبی بسیاری در زندانهای کشور به سر می برند و برخلاف اصل عدم تیعیض چنین فرصت هایی شامل حال آنان نمی شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، علی اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها در سی امین جشن گلریزان ستاد دیه با بیان اینکه زندانیان غیرعمد شامل دو دسته می‌شوند، گفت: “دو هزار نفر از این افراد محکومان پرداخت دیه هستند و ۱۳ هزار نفر شامل زندانیانی می‌شوند که مشمول جرایم مالی از جمله چک، مهریه و نفقه هستند. در مجموع جرایم غیرعمد شامل ۱۵ هزار نفر از کل زندانیان می‌شود که ۷ درصد جمعیت زندان را تشکیل می‌دهند”.

او با بیان اینکه ۲۲۳ میلیارد تومان مبلغ جرایم غیرعمد می‌شود، گفت: “گره همه مشکلات توسط همه مردم حل می‌شود و با کمک هموطنان و توسعه ارزش‌ها باعث کاهش آسیب‌ها می‌شود. حضور مردم در این اقدام ارزشمند می‌تواند الگویی برای همه مردم ایران باشد”.

جهانگیر در پاسخ به این سوال که سازمان زندان‌ها چه کمکی خواهد کرد، گفت: “ما برای شب‌های قدر برنامه مرخصی برای زندانیان در نظر گرفتیم که در گزارشی به رییس قوه قضاییه اعلام خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید