خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آخرین وضعیت اسماعیل عبدی در بیست و نهمین روز اعتصاب غذا

آخرین وضعیت اسماعیل عبدی در بیست و نهمین روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی زندانی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین بیست و نهمین روز است که در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد. آقای عبدی همچنان از افت فشار خون، درد کلیه، سرگیجه، درد چشم و تاری دید رنج می برد، گفتنی حسب نظر پزشک عمومی زندان، این زندانی لازم است توسط پزشک متخصص مورد رسیدگی قرار گیرد، امری که با مخالفت سپاه روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای عبدی مدتی قبل با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرد در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه و “صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح “خروج پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است.

پس از گذشت بیست و نهمین روز از اعتصاب غذای این معلم زندانی، وی از « افت فشآر خون، درد کلیه، سرگیجه، درد چشم و تاری دید» رنج می برد و طی روزهای گذشته چندین مرتبه به بهداری زندان اوین منتقل شده است، طبق معاینه پزشک، این زندانی دچار «نوسان فشار خون» است و لازم است توسط پزشک متخصص ویزیت شود، امکانی که تاکنون محقق نشده است.

بر اساس معاینات روزانه بهداری زندان اوین، جزییات ثبت شده فشار خون و وزن آقای عبدی در ۵ روز گذشته به شرح زیر است؛

روز بیست و پنچم اعتصاب: فشار ده روی هفت، وزن هشتادو دو نیم

روز بیست و ششم اعتصاب: فشار نه روی شش، وزن هشتاد دو

روز روز بیست و هفتم اعتصاب: فشار ده روی هفت، وزن هشتادو دو

روز بیست و هشتم اعتصاب: فشار هشت روی شش، وزن هشتادو یک و نیم

یک منبع نزدیک به آقای عبدی گفت: “گفته شده اسماعیل باید به بیمارستان اعزام شود و تحت مراقبت و درمان قرار بگیرد زیرا بهداری پزشک متخصص و امکانات درمانی کافی را در اختیار ندارد، اما سپاه پاسداران و دادستانی اجازه اعزام وی را نداده و اظهار کرده اند که باید در بهداری درمان شود”.

پیش از این نیز حسین تاج وکیل این فعال صنفی معلمان، از مساعد نبودن وضعیت موکل خود خبر داد و گفت درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور ثبت شده‌ است و همچنین اعلام کرد که پرونده اسماعیل عبدی به شعبه ٣٣ دیوان عالی کشور ارجاع شده است. وی در ادامه بیان کرد: “خواسته اصلی عبدی اعاده دادرسی و همچنین اعطای حق مرخصی از زندان است و امیدوارم با توجه به این که فعالیت‌های موکلم همه در راستای دفاع قانونی از حقوق معلمان و دانشش آموزان بوده، در جریان اعاده دادرسی حکم برائت او صادر شود”.

شایان ذکر است، اسماعیل عبدی بدنبال تایید حکم شش سال حبس در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه سازمان آموزش بین الملل، سازمان معلمان ایران و جمعی از فعالین کارگری و صنفی در روزهای اخیر خواهان توجه به وضعیت اسماعیل عبدی، معلم و فعال صنفی دربند شدند و آزادی او را مطالبه کردند.

کمپینی هم در فضای مجازی با هدف آزادی معلم زندانی، اسماعیل عبدی، با امضای بیش از پانزده هزار نفر از معلمان و فعالان صنفی به قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری تحویل داده شد. تعدادی از معلمان به نمایندگی از امضاکنندگان صبح روز (سوم خرداد) این امضاها را تحویل دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید