خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ساعت ۱۲:۴۱:۵۴

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در مهران و سرپل‌ذهاب یک کشته و سه مجروح به‌جای گذاشت

انفجار مین در مهران و سرپل‌ذهاب یک کشته و سه مجروح به‌جای گذاشت

خبرگزاری هرانا ـ فرمانده انتظامی شهرستان سرپل‌ذهاب، از کشته و زخمی شدن ۲ تن طی حادثه انفجار مین در این شهرستان خبر داد. همچنین در شهرستان مهران واقع در استان ایلام نیز بر اثر انفجار دو تن از ناحیه دست، پا و کمر مورد اصابت ترکش قرار گرفته و مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمدرضا یاری از انفجار مین درشهرستان سرپل ذهاب خبر داد و گفت: “غروب روز گذشته یک قبضه مین درمنطقه سرقلعه بخش مرکزی شهرستان  منفجر و متاسفانه منجر به کشته و زخمی شدن دو نفر شد”.

وی افزود: “بر اثر انفجار این مین، یک نفر در دم فوت کرد و یک نفر دیگر بعلت شدت جراحات وارده  توسط نیروهای امدادی جهت مداوا به مراکز درمانی سرپل ذهاب اعزام شد”.

فرمانده انتظامی شهرستان بیان داشت: “چگونگی وقوع این انفجاردر دست بررسی و کارشناسی است”.

وی درپایان با بیان اینکه از ابتدای طی سال جاری تاکنون انفجار مین در نواحی مرزی استان کرمانشاه به کرات رخ می دهد، یادآور شد: “با گذشت ۲۹ سال از اتمام جنگ مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه، همچون ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار تلخ مهمات عمل نکرده هستند”.

شهرستان سرپل ذهاب از شهرستان‌های استان کرمانشاه ایران است.

انفجار شیئ مشکوک و مجروح شدن دو شهروند ایلامی

به گزارش مین و زندگی، عصر پنجشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۸دو نفر از اهالی شهرستان مهران به نام های “عمران خلیلی” ۳۱ساله و “بهمن اسفنده” که برای تفریح به حوالی پایانه مرزی رفته بودن بر اثر انفجار شئی مشکوک مجروح شدند.

بنابرهمین گزارش این انفجار زمانی رخ داد که این افراد جهت پخت کباب اقدام به روشن کردن آتش بر روی زمین نموده بودند.

بر اثر انفجار هر دو نفر از ناحیه دست،پا و کمر مورد اصابت ترکش قرار گرفته و مجروح می شوند که بلافاصله به بیمارستان ایلام منتقل و تحت درمان قرار میگیرند.

برپایه همین گزارش آقای خلیلی عصر یکشنبه ۳۱ اردیبهشت از بیمارستان ترخیص شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید