خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  سه تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

سه تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته نزدیک به ۲۰۰ کارگر کارخانه روغن‌نباتی پارس قو مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کردند، این کارگران خواستار بازگشایی هر چه سریعتر کارخانه پارس قو بودند، گفتنی است که کارگران دستمزد بهمن، اسفند، بخشی از عیدی، سنوات ۹۵ و دستمزد فروردین ماه ۹۶ خود را نیز دریافت نکرده‌اند. همچنین جمعی از کارگران کارخانه آذر آب واقع در شهر اراک در استان مرکزی از روز سه شنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) تا امروز در اعتراض به عدم دریافت ۳ ماه دستمزد، دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه تجمع کردند. ظهر روز گذشته هم جمعی از مال‌باختگان مؤسسه مالی اعتباری “کاسپین” در استان سیستان و بلوچستان مقابل شعبه مرکزی این مؤسسه در زاهدان تجمع کردند.‌

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مال‌باختگان مؤسسه مالی اعتباری “کاسپین” در استان سیستان و بلوچستان مقابل شعبه مرکزی این مؤسسه در زاهدان تجمع کردند.‌

مال‌باختگان مؤسسه مالی اعتباری “کاسپین” در استان سیستان و بلوچستان پیش از ظهر روز گذشته مقابل شعبه مرکزی این مؤسسه در خیابان “شهید بهشتی” زاهدان تجمع کردند.‌

این مال‌باختگان از صبح امروز به تجمع در شعبه مرکزی این مؤسسه مالی و اعتباری اقدام کردند که در پی عدم پاسخگویی کارکنان این مؤسسه در مورد نحوه بازگشت سرمایه آنها اموال شعبه را به آتش کشیدند، در پی این حادثه نیروهای آتش‌نشانی و پلیس در محل حادثه حضور یافتند.

پیش از این نیز مال‌باختگان این مؤسسه چند بار به تجمع اعتراضی مقابل شعبه مرکزی در زاهدان اقدام کرده بودند، همچنین هفته گذشته جمعی از این مال‌باختگان مقابل استانداری سیستان و بلوچستان تجمع کرده خواستار بازگشت سرمایه خود شدند.

مجتبی خانجانی، فرماندار زاهدان اظهار داشت: “مدتی است که تعدادی از ذی‌نفعان مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین با درخواست پرداخت سرمایه خود در محل‌های مختلف شهرستان زاهدان تجمع می‌کنند”.

سه ماه مزد معوقه کارگران آذرآب را به تجمع کشاند

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه آذر آب واقع در شهر اراک در استان مرکزی از روز سه شنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) در اعتراض به عدم دریافت ۳ ماه دستمزد، دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کردند.

کارگران کارخانه «آذر آب اراک» که در زمینه اجرای پروژه‌های نیروگاهی و پالایشگاهی فعالیت دارند، با اعلام این خبر  گفتند: “ما حدود ۱۵۰۰کارگر هستیم که جدا از ۳ماه مزد معوقه بابت ۷ ماه حق بن نیز طلبکاریم”.

این کارگران افزودند: “۳ ماه است مزد پرداخت نشده طلبکاریم و تا این لحظه با وجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مربوطه هنوز هیچ تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است”.

به گفته آنها در نتیجه همین وضعیت از روز سه شنبه/۲۶ اردیبهشت‌ماه در محل این واحد صنعتی برپایی تجمعات صنفی آغاز می‌شود و برای روزهای چهارشنبه و شنبه نیز ادامه می‌یابد.

طبق اظهارات کارگران آذر آب، در پی این اتفاق، کارفرمای آنها برای روز چهارشنبه/۲۷ اردیبهشت ماه به صورت علی‌الحساب مبلغ یک میلیون تومان به حساب هر کارگر پرداخت می کند.

به گفته آنان مشکلات شرکت  صنایع آذرآب اراک طی دو سال گذشته به مرور بیشتر شده تا جایی که هر ماه حقوق کارگران با تاخیر ۱۵تا ۲۰ روزه پرداخت می شد و در حال حاضر نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده کارگران به سه ماه رسیده است.

صبح روز گذشته اتفاق افتاد؛ تجمع جمعی از کارگران روغن قو مقابل وزارت کار

به گزارش ایلنا، در ادامه پیگیری برای بازگشایی هرچه سریعتر کارخانه روغن‌نباتی پارس قو، نزدیک به ۲۰۰ کارگر این واحد صنعتی مقابل ساختمان وزارت کار حاضر شدند.

جمعی از کارگران کارخانه پارس قو تولید کننده روغن نباتی قو می‌گویند از حوالی ساعت ۱۰ صبح روز گذشته مقابل وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خیابان آزدای تجمع کرده‌اند.

این کارگران که تعداد آنها در حدود ۲۰۰ نفر است خواستار بازگشایی هر چه سریعتر کارخانه پارس قو هستند.

علاوه بر این، ۳۰۰ کارگر این کارخانه دستمزد بهمن، اسفند، بخشی از عیدی، سنوات ۹۵ و دستمزد فروردین ماه ۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند.

کارخانه با تصمیم مدیران ان، از روز ۵ بهمن سال گذشته تعطیل شده و در حدود ۳۰۰ کارگر آن در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید