خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ساعت ۲۰:۳۹:۰۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مراد ثقفى آزاد شد

مراد ثقفى آزاد شد

خبرگزاری هرانا ـ مراد ثقفى روزنامه‌نگار، پژوهشگر مسائل سیاسی و صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه گفتگو، دقایقى قبل از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مراد ثقفى، فعال مدنى که روز ٢۶ اسفند ماه سال گذشته بازداشت شده بود، دقایقى قبل از زندان اوین آزاد شد.

آقای ثقفی، چهارشنبه ۲۵اسفند در خانه‌اش در تهران بازداشت شده است. گزارشی رسمی از اتهام آقای ثقفی و یا نهاد مسئول بازداشت او منتشر نشده است.

آقای ثقفی مدیرمسئول فصلنامه “گفتگو” و مدیر سازمان غیردولتی “یک شهر” است.

بازداشت مراد ثقفی چند روز پس از بازداشت روزنامه‌نگارانی چون هنگامه شهیدی و احسان مازندرانی انجام شده بود. گفته می‌شود ١٢ نفر از گردانندگان شبکه‌های اجتماعی اصلاح‌طلبان نیز در ماههای اخیر بازداشت شده‌اند.

آقای ثقفی مدتی پیش در جلسه‌ای از مدیریت شهر تهران انتقاد کرده و درباره شهرداری تهران گفت: “قدرت در دست یک نفر است آن هم در دست شهردار، بدون کنترل است و می‌تواند منافع ملی را نادیده بگیرد چنانچه امروز هم نادیده می‌گیرند.”

او گفت شکل اداره تهران به فساد مالی، و به “خصوصی‌سازی و استبداد ” منجر شده و “باید افرادی به شورای شهر بروند که نماد مبارزه با فساد گسترده هستند.”

آقای ثقفی مدیر “انجمن دیدبان مدنی یک شهر” است که هدف خود را “اطلاع رسانی در مورد عوامل و شاخص‎های سازنده زندگی شهری مطلوب و افزایش آگاهی شهروندان” معرفی کرده است.

فصلنامه گفتگو نیز که آقای ثقفی گرداننده آن است به انتشار مقالاتی در حوزه علوم اجتماعی، فلسفه و مسائل نظری می‌پردازد.

گزارشگران بدون مرز می‌گوید روزنامه‌نگاران در ایران “قربانی جنگ قدرت” بخش‌های مختلف حکومت هستند. این سازمان در آخرین گزارش سالانه خود ایران را در میان ١٧٩ کشور مورد بررسی در جایگاه ۱۶۹ از حیث آزادی بیان قرار داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید