خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, 18th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ ساعت ۱۳:۲۰:۲۳

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در پنج واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در پنج واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران فضای سبز شهرداری بروجرد، کارگران شاغل در شرکت های آب منطقه ای استان سمنان، کارگران پیمانکاری موتوریست، فنی و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، کارگران پایانه مسافربری زاهدان و کارگران کارخانه کاشی نیلوی اصفهان، از معوقات مزدی پنج الی یکساله خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران فضای سبز شهرداری بروجرد بیش از پنج ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

مطالبات مزدی کارگران فضای سبز شهرداری بروجرد در ماههای گذشته پرداخت نشده‌است.

از قرار معلوم این کارگران بین پنج تا شش ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند و شرکت‌های پیمانکاری، کمبود بودجه و نقدینگی را دلیل این تاخیر عنوان می‌کنند.

یکی از این کارگران در همین رابطه گفت: “شش ماه است که نان شب نداریم؛ این روزها که ایام انتخابات است، اوضاع نابسامان ما در این هیاهو دیده نمی شود؛  کاندیداها به خصوص کاندیداهای شورای شهر بهتر است در برنامه‌های خود کارگران مظلوم شهرداری را هم در نظر بگیرند”.

پنج ماه از مطالبات مزدی کارگران گشت و بازرسی چاه‌های‌آب باقیمانده است

به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در شرکت های آب منطقه ای استان سمنان که زیر نظر پیمانکار به عنوان گروه گشت وبازرسی از حفر چاهای غیر مجاز در این استان فعالیت می‌کنند پنج ماه دستمزد معوقه طلبکارند.

یکی از کارگران گشت وبازرسی از حفر چاه های غیر مجاز در استان سمنان گفت: “حدود ۲۵ نفر هستیم که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری«پارس رای آب » در استان سمنان در رابطه با حفر چاهای غیر مجاز آب و جلوگیری از خشک شدن تالابها و دریاچه ها  مشغول کار هستیم اما در نتیجه بی‌توجه‌ای کارفرما اکنون نزدیک به ۵ ماه مزد معوقه طلبکاریم”.

به گفته وی، پیش از این آنها هفت ماه مزد معوقه طلبکار بودند که پس از یک وقفه چهار ماهه، معادل دو ماه از این طلب در روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه به آنها پرداخت شده است.

طبق اظهارات وی او و همکارانش به همین اندازه حق بیمه پرداخت نشده طلبکارند که در نتیجه باعث بروز مشکل در تمدید دفترچه‌های درمانی آنها شده است.

به ادعای این کارگر در مجموع حدود دو هزارکارگر شاغل در شرکت های آب منطقه ای  در سراسر کشور به حرفه گشت وبازرسی از چاه های غیر مجاز و جلوگیری از خشک شدن تالابها و دریاچه ها  مشغول کارند که از سه تا ۵ ماه  مطالبات عقب افتاده مزدی وبیمه ای دارند.

او با بیان اینکه  این گروه از کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه خود هستند، گفت: “تا این لحظه از جانب مدیریت شرکت های آب منطقه ای پاسخ مشخصی به این خواسته‌های کارگران داده نشده است”.

کارگران پیمانکاری رجاء در انتظار پرداخت دستمزدهای سال جدید

به گزارش ایلنا، دستمزد کارگران پیمانکاری رجاء در سال جدید پرداخت نشده‌است.

کارگران پیمانکاری موتوریست، فنی و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در انتظار دریافت دستمزد فروردین ماه هستند.

یکی از این کارگران که در روزهای گذشته همراه بیش از دویست کارگر موتوریست دیگر مقابل ساختمان سنایی شرکت رجاء تجمع کرده بود، می‌گوید: “شرکت‌های پیمانکاری رجاء قادر به برآورده کردن تعهدات خود نیستند و در این بین دستمزدهای کارگران با تاخیر پرداخت می‌شود”.

در عین حال روابط عمومی رجا اعلام کرد: حقوق، مزایا، عیدی و سنوات کلیه کارگران شاغل در شرکت رجا تا پایان اسفند ۹۵ پرداخت شده است.

کارگران پایانه مسافربری زاهدان معوقات مزدی دارند

به گزارش ایلنا، دستمزد کارگران پایانه مسافربری زاهدان در سال جدید پرداخت نشده‌است. این کارگران از سال گذشته نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم، دستمزد این کارگران در سال جدید پرداخت نشده‌است. این کارگران ازسال گذشته مطالبات پرداخت نشده دارند. عیدی ۹۵ و حق سنوات آنها پرداخت نشده‌است.

روز (۲۴ اردیبهشت) جمعی از این کارگران مقابل شهرداری زاهدان تجمع کردند. یکی از حاضران در این تجمع می‌گوید: “ما را به شرکت های پیمانکاری واگذار کرده‌اند و مدتهاست که بدون پشتوانه، وعده می‌دهند که تبدیل وضعیت می‌شویم”.

درهمین رابطه، محمدامین براهویی رئیس پایانه مسافربری انقلاب زاهدان در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی اظهار داشت: “این یکی از وعده هایی بوده که درحال پیگیری از سوی شهرداری، استانداری و حراست شهرداری بوده و امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسد”.

کارگران کارخانه کاشی نیلو مطالبات معوقه خود را خواستار شدند

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه کاشی نیلو نسبت به عدم پرداخت مطالبات معوقه خود اعتراض کردند.

جمعی از کارگران کارخانه کاشی نیلوی اصفهان که چندین ماه است دستمزد و حقوقی دریافت نکرده‌اند با تجمع در مقابل استانداری اصفهان اعتراض خود را در این باره اعلام کردند و خواستار پرداخت مطالبات چندین ماهه خود شدند.

کارخانه کاشی نیلو اصفهان با ۳۹ سال سابقه تولید و کسب عنوان صادرکننده نمونه کشور این روزها درگیر مشکلاتی است که این واحد بزرگ تولیدی را به تعطیلی کشانده، ریشه بحران در کاشی نیلو از دوران «خصوصی‌سازی» آغاز شده و به «رکود» رسیده است.

برای چندمین بار کارگران کارخانه کاشی نیلوی اصفهان مدت‌هاست با مشکل مالی روبه‌رو هستند و حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

کارگران کارخانه کاشی نیلو از یک سال پیش تا کنون بارها در مقابل فرمانداری نجف‌آباد و استانداری اصفهان تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید