خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ساعت ۱۱:۳۵:۰۲

    خانه  > کودکان  >  تغییر نحوه تعیین تابعیت کودکانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند

تغییر نحوه تعیین تابعیت کودکانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند

خبرگزاری هرانا ـ معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که نحوه صدور تابعیت برای فرزندانی که مادر آنها ایرانی و پدرشان خارجی است و در ایران متولد شده اند، تغییر می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، احمد میدری، از تلاش دولت یازدهم برای شناسنامه دار کردن کودکانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند، خبر داد و گفت: “پیشنهاد این تغییر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین معاونت امور زنان ریاست جمهوری داده شد و در کمیسیون اجتماعی دولت مورد بررسی قرار گرفت”.

وی اظهار کرد: “بر اساس قانون سال ۱۳۸۵ به این دسته از کودکان پس از سن ۱۸سالگی در صورتی که تابعیت کشور دیگر را نداشته باشند شناسنامه ایرانی داده می‌شد. پیش از این فرزندان تا سن ۱۸سالگی بلاتکلیف بودند”.

میدری گفت: “این موضوع ابتدا در شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی مطرح شد و معاون اول رئیس جمهوری آن را به کمیسیون اجتماعی دولت ارجاع داد. این موضوع پس از شش ماه بررسی تصویب شد”.

وی یادآور شد: “این دسته از کودکان تا قبل از شناسنامه دار شدن در حال حاضر از کارت هویت استفاده می‌کنند که می‌توانند با آن کارت به مدرسه بروند و از خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید