خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ساعت ۲۱:۵۵:۵۴

    خانه  > اعدام, سایر گروهها  >  صدور احکام اعدام و شلاق در تهران

صدور احکام اعدام و شلاق در تهران

خبرگزاری هرانا ـ داماد جوان که به اتهام قتل نوعروس محاکمه شده بود، با حکم قضات دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم شد. در پرونده ای جداگانه قضات دادگاه دو متهم را به اتهام تجاوز به یک دختر به ۲۰۰ ضربه شلاق و تبعید محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، تازه‌ داماد ۲۵ساله، پانزدهم آبان سال ۸۹ پس از قتل همسرش، توسط پلیس دستگیر شد. اما او در جریان تحقیقات پلیسی منکر قتل شد. با این حال بازپرس جنایی با توجه به دلایل موجود در پرونده، برایش به اتهام قتل عمدی قرار مجرمیت صادر کرد. پس از صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی باقر قربانزاده برگزار شد ابتدا نجمه کرمی – نماینده دادستان – با تشریح کیفرخواست گفت: “در این پرونده «محمدرضا» که راننده آژانس بوده و دارای سابقه کیفری است، به اتهام مباشرت در قتل همسرش مجرم شناخته شده و دادستان برایش تقاضای اشد مجازات کرده است”.

نماینده دادستان در ادامه گفت: «ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه روز حادثه متهم در حالی که خونسرد به نظر می‌رسید با پلیس تماس گرفت و از قتل همسرش با ضربه‌های چاقو خبر داد. متهم اصرار دارد روز حادثه ساعت هفت و ۵۰ دقیقه صبح از خانه خارج شده و ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه بازگشته که به محض ورود با جسد همسرش روبه‌رو شده است. ولی همسایه‌اش شهادت داده خودروی این جوان را بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح در پارکینگ خانه دیده است. متهم و همسرش چندماه قبل ازدواج کرده بودند ضمن اینکه پیش از جنایت، محمدرضا بارها همسرش را تهدید به مرگ کرده بود.»

نماینده دادستان ادامه داد: «متهم مدعی شده وقتی جسد را دیده با مادرش و پلیس تماس گرفته است. در صورتی که اگر وی به صورت ناگهانی جسد را دیده بود باید شوک زده می‌شد. زن جوان با چاقویی که از سرویس چاقوی آشپزخانه برداشته شده، به قتل رسیده است. حال آنکه بی‌تردید زن و شوهر فقط از جای سرویس چاقوها مطلع بودند. همچنین آثار ورود به زور و سرقت از خانه در صحنه جنایت دیده نشده و لباس متهم با لکه‌های خون نیز در محل جنایت کشف شد. با توجه به دلایل ارائه شده و شکایت اولیای دم، برای متهم تقاضای مجازات قانونی را دارم.» در ادامه جلسه دادگاه، دو خواهر و یک برادر مقتول با حضور در جایگاه خواستار قصاص برای شوهرخواهرشان شدند.

سپس قاضی قربانزاده با تفهیم اتهام به متهم از او خواست به دفاع از خود بپردازد که مرد جوان منکر قتل همسرش شد و گفت: «حدود چهار سال است که در زندان هستم و امیدوارم هرچه سریعتر قاتل همسرم دستگیر شود. من روز حادثه حدود ساعت هشت صبح از خانه خارج شدم و ساعت ۱۸ و ۴۰۰ دقیقه وقتی برگشتم دیدم همسرم به قتل رسیده است.اول هم فکر کردم همسرم بر اثر برق گرفتگی مرده است.» رئیس دادگاه گفت: یکی از همسایه‌ها بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح ماشین شما را در پارکینگ دیده، در این باره چه توضیحی دارید؟متهم پاسخ داد: “همسایه طبقه سوم ما یک پراید شبیه ما دارد و احتمال می‌دهم او خودرو را اشتباه دیده است”.

قاضی پرسید: “یک پیراهن، آغشته به خون همسرت در خانه پیدا شده و این پیراهن متعلق به شما بوده، دراین باره چه می‌گویید؟”

متهم جواب داد: “بله این پیراهن متعلق به من بود و حدود ۷۰ روز پس از قتل، اولیای دم آن را به اداره آگاهی تحویل دادند اما نمی‌دانم چرا خونی بود”.

در ادامه جلسه دادگاه یکی از شاهدان در جایگاه قرار گرفت و گفت: “من بازنشسته نیروی انتظامی هستم و حدود ساعت ۱۱ صبح ماشین متهم را در پارکینگ‌شان دیدم”.

قضات نیز پس از اعلام ختم جلسه در تحقیقات ویژه دریافتند ادعاهای متهم دروغ بوده است به همین خاطر پس از مشورت با هم، متهم را به اتهام قتل عمد همسرش مجرم شناختند و حکم قصاص او را صادر کردند.

یکی از خواهران مقتول گفت: “خواهرم همیشه با من درددل می‌کرد. او گفته بود با شوهرش اختلاف دارد و آخرین‌بار هم وقتی با من تماس گرفت صدایش گرفته بود و مشخص بود گریه کرده است. شوهر خواهرم او را تهدید کرده بود که نباید درباره اختلاف‌هایشان به ما حرفی بزند. بعد از قتل خواهرم و سه ماه بعد از فک پلمب خانه وقتی من، خواهر و برادرم به خانه خواهرم رفتیم بین مبل‌ها حلقه ازدواج خواهرم را پیدا کردیم. بعد هم زیر مبل را گشتیم و پیراهن خونی محمدرضا را که زیر صندلی جاسازی شده بود پیدا کردیم. باور کنید این همان پیراهنی بود که یک روز قبل محمدرضا آن را به تن داشت”.

این مرد روزها و شب‌های خواهرم را سیاه کرده بود. اهل زندگی نبود و بیشتر اوقاتش را با دوستانش می‌گذراند. حالا خوشحالم که او به قصاص محکوم شده چون خواهرم را شکنجه داده و در نهایت بیرحمی با هفت ضربه چاقو او را کشته بود. قبل از ازدواج ما باید بیشتر تحقیق می‌کردیم تا سرنوشت خواهرم این‌گونه نشود. شوهرش بلای جانش شده بود.

شلاق و تبعید مجازات پسران شیطان صفت

به گزارش رکنا، دو پسر جوان که متهم اند یک دختر را ربودند و در دخمه اجاره ای تجاوز کرده بودند به شلاق و تبعید محکوم شدند.

رسیدگی به این پرونده به دنبال شکایت یک دختر ۲۹ ساله به نام شقایق در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این دختر بخت برگشته به ماموران گفت: “ساعت ۱۱ شب از محل کارم با تاکسی به حوالی خانه مان در تهرانپارس رفتم اما به محض اینکه از تاکسی پیاده شدم چهار پسر موتور سوار سر رسیدند و مرا به زور سوار موتور کردند و با خود به دخمه شیطانی شان بردند. آنها مرا آزار دادند و سه شبانه روز در خانه شان به اسارت گرفتند. آنها دو روز هم مرا به خانه دیگری بردند که چند پسر نوجوان در آن ساکن بودند تا اینکه توانستم صبح زود از خانه فرار کنم”.

به دنبال اظهارات این دختر، دخمه شیطانی در جنوب تهران شناسایی شد و دو پسر شیطان صفت بازداشت شدند.آنها که منکر آزار دختر جوان بودند ادعا کردند دو همدست دیگرشان گریخته اند و نشانی از آنها ندارند.وقتی تحقیقات پلیس برای ردیابی دو متهم فراری به بن بست رسید دو پسر شیطان صفت در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران غیرعلنی و پشت درهای بسته محاکمه شدند. قضات دادگاه هر یک از آنها را به ۱۰۰ ضربه شلاق و ۲سال تبعید محکوم کردند. صاحب خانه ای که دخمه شیطانی را به دو پسر جوان اجاره داده بود نیز به یکسال تبعید محکوم شد .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید