خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  مرگ شهروند زاهدانی در پی برخورد بی ضابطه ماموران

مرگ شهروند زاهدانی در پی برخورد بی ضابطه ماموران

خبرگزاری هرانا ـ یک شهروند بلوچ که هفته گذشته توسط نیروهای مرصاد زخمی شده بود روز گذشته در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان فوت کرد. همچنین روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، در شهرستان سیب و سوران یک روحانی بلوچ به نام “ملا احمد” در اثر تیر اندازی مستقیم نیروهای امنیتی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عبدالشکور شاهوزهی فرزند حاجی گل محمد شنبه شانزدهم اردیبهشت پس از انداختن خارک زیر چرخ های خودروی وی توسط ماموران نیروهای مرصاد خودرو نامبرده چپ کرده و به شدت زخمی شد و به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خاتم الانبیا زاهدان اعزام شد.

نامبرده روز گذشته پس از چند روز تحمل جراحات شدید در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان فوت کرد.

عبدالشکور شاهوزهی تنها بار چند طاقه پارچه به همراه داشت.

مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در نماز جمعه امروز با اشاره به این موضوع و انتقاد از برخورد های بی ضابطه ماموران انتظامی گفت “نیروی انتظامی نباید به خاطر چند طاقه پارچه یا کالای دیگر جان مردم را به خطر بیندازد” .

وی افزودند:” چند طاقه پارچه غیر مجاز وارد شود بهتر است یا اینکه جان یک انسان گرفته شود؟”.

لازم به ذکر است که سالانه برخورد های بی ضابطه ماموران انتظامی باعث کشته و زخمی شدن ده ها شهروند بلوچ می شود در استان سیستان وبلوچستان میشود.

این موضوع هیچگاه مورد پیگیری دستگاه های دولتی قرار نمی گیرد و شکایت خانواده بی نتیجه می مانند.

گفتنی است که روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، در شهرستان سیب و سوران یک روحانی بلوچ به نام “ملا احمد” در اثر تیر اندازی مستقیم نیروهای امنیتی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید