خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری تجمعات صنفی؛ کارگران اهوازی و معلمان سوادآموزی کشور

برگزاری تجمعات صنفی؛ کارگران اهوازی و معلمان سوادآموزی کشور

خبرگزاری هرانا ـ صبح امروز کارگران بخش صنعتی مجتمع کشت‌ و صنعت هفت تپه در اعتراض به آنچه امنیتی شدن محل کار خود عنوان می کنند در محل ورودی درب کارخانه تجمع کردند. همچنین روز (نوزدهم اردیبهشت) تعدادی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز کارگران بخش صنعتی مجتمع کشت‌ و صنعت هفت تپه در اعتراض به آنچه امنیتی شدن محل کار خود عنوان می کنند در محل ورودی درب کارخانه تجمع کردند.

صبح امروز پنجشنبه (۲۱اردیبهشت ماه) کارگران بخش صنعت مجتمع کشت‌و صنعت هفت تپه که تعداد آنها به حدود ۶۰۰ نفر گزارش می شود در اعتراض به آنچه امنیتی شدن محل کار خود عنوان می کنند در محل ورودی درب کارخانه مقابل ساختمان اداری تجمع کردند.

بر پایه گزارش کارگران، کارفرمای بخش خصوصی کارخانه اخیرا با کار گذاشتن دوربینهای مدار بسته فضای کار و کارگران را امنیتی کرده که این موضوع باعث اعتراض کارگران شده است.

به گفته آنها یکی از اساسی ترین نیازهای واحدهای صنعتی و کارخانه ها، تضمین امنیت و نظارت مناسب از این اماکن است، اما  کارفرما با نصب این دوربینها فضای امنیتی خاصی را ایجاد کرده و کارگران را نگران امنیت شغلی خود کرده است.

طبق اظهارات معترضین ترس از اخراج بازده کاری کارگرانی قرار دادی و روزمزی که فاقد قرار داد کار معتبر وقانونی هستند را کم کرده است.

کارگران معترض مدعی‌اند از زمانی که دوربین های مدار بسته در محل کارشان نصب شده است حدود ۳۰ نفر از کارگران از کار اخراج ویا معلق از کار شده اند.

معترضین در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کارگران در اجتماع امروز خود همچنین خواستار  مطالبات معوقه خود هستند، افزود: “دست‌کم پاداش وبهربرداری سال‌های ۹۴ و ۹۵ به  همراه دو  تا سه ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکاریم.همچنین حق بن همه کارگران مجتمع هفت تپه از اسفند ماه سال گذشته پرداخت نمی شود.

ادامه بلاتکلیفی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی؛ نهضتی‌ها مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند

به گزارش ایلنا، جمعی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز (نوزدهم اردیبهشت) تعدادی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

یکی از این آموزش‌دهندگان می‌گوید با وجود گذشت چند ماه از مصوبه مجلس مبنی بر لزوم جذب آموزش‌دهندگان، هیچ اقدامی در این راستا انجام نمی‌شود و همچنان بلاتکلیفیم.

آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی تا کنون چندین بار به تهران آمده اند و مقابل نهادهای مسئول تجمعات اعتراض ی برگزار کرده اند؛ آخرین بار سوم اردیبهشت سال جاری مقابل مجلس جمع شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید