خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ساعت ۱۴:۲۱:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با آزادی مشروط مجید مقدم

مخالفت با آزادی مشروط مجید مقدم

خبرگزاری هرانا ـ با آزادی مشروط مجید مقدم مخالفت شد. مجید عابدین زاده مقدم فعال مدنی و از شاهدین بازداشتگاه کهریزک، در بند هشت زندان اوین متحمل ۳ سال حبس خود است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، مجید مقدم اولین بار در ١٨ تیر ١٣٨٨ دستگیر شد و ازجمله محبوسین فاجعه کهریزک است که هم‌اکنون برای چندمین بار دوره محکومیت خود را در بند ٨ اوین می‌گذراند.

وی که سه سال محکومیت دارد در کنار زندانیان جرائم دیگر و با عدم امنیت جانی روبه‌روست و کارشناس پرونده مجید مقدم با آزادی او در حالی مخالفت کرده است که در انتهای ماه گذشته توسط زندانیان غیرسیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

گفته می شود، پرونده مجید مقدم در دست سپاه است و این مخالفت از سوی سپاه صورت گرفته است.

لازم به یاد آوری است، مجید مقدم، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه سی و نه دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

صبح روز ۱۱ آبان ماه ۹۵، مجید عابدین زاده مقدم جهت تحمل محکومیت ۳ سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

آقای عابدین زاده مقدم، روز ۲۹ مهرماه، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتبا احضار شده بود.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

مجید مقدم، پیش از این نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشت‌گاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه ای ویدیویی درباره این تجربه به تفصیل شهادت داده بود، مسئله ای که بی ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید