خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ساعت ۲:۴۲:۱۶

    خانه  > کارگران  >  هویت ۱۰ تن دیگر از کارگران جان باخته معدن یورت آزادشهر شناسایی شد؛ وخامت حال کارگران مصدوم

هویت ۱۰ تن دیگر از کارگران جان باخته معدن یورت آزادشهر شناسایی شد؛ وخامت حال کارگران مصدوم

خبرگزاری هرانا ـ عملیات امداد و آواربرداری در معدن زمستان یورت همچنان ادامه دارد، همزمان مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان اسامی ۱۰ نفر از جانباختگان حادثه معدن زغال سنگ را اعلام کرد و سخنگوی اورژانس کشور نیز گفت سطح هوشیاری یک نفر از کارگران معدن زمستان یورت که به علت مشکلات تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مطهری آزاشهر بستری است، پایین است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، معاون مدیرکل بحران استانداری گلستان خبر داد که عملیات امداد و آواربرداری در معدن زمستان یورت همچنان ادامه دارد.

حمید رضا منتظری اظهار داشت: “عملیات امداد و آواربرداری برای دسترسی به یک کارگر معدن زمستان یورت که زیر آوار است، همچنان ادامه دارد”.

گفتنی است،‌ قرار است عملیات امداد و نجات تا ظهر فردا ادامه داشته باشد تا پیکر این معدنچی از زیر آوار خارج شود.

تاکنون پیکر ۴۳ معدنچی از زیر آوار خارج شده و به گفته مسئولان استان گلستان تنها یک کارگر دیگر زیر آوار قرار دارد.

همچنین یک معدنچی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مطهری شهرستان گنبد بستری است و سطح هوشیاری پایینی دارد.

۱۳ اردیبهشت ‌ماه تونل شماره ۱ معدن زمستان یورت دچار ریزش شد. گفته می شود ریزش این تونل مربوط به ایجاد جرقه باتری به باتری کردن خودروی حمل ذغال‌سنگ بوده اما باید منتظر ماند تا گزارش نهایی کمیته تحقیق و تفحص از معدن زمستان یورت منتشر شود.

ثبت دادخواست ۵۷ معدنچی زمستان یورت در اداره کار

به گزارش ایلنا، از زمان وقوع حادثه معدن زمستان یورت و متوقف شدن فعالیت جاری این واحد معدنی تا به امروز دست کم ۵۷ نفر از معدنچیان زمستان یورت برای دریافت مقرری بیمه بیکاری و پیگیری مطالبات مزدی خود به ادارات کار استان گلستان مراجعه کرده‌اند.

از زمان وقوع حادثه معدن زمستان یورت و متوقف شدن فعالیت جاری این واحد معدنی تا به امروز دست کم ۵۷ نفر از معدنچیان زمستان یورت برای دریافت مقرری بیمه بیکاری و پیگیری مطالبات مزدی خود به ادارات کار استان گلستان مراجعه کرده‌اند.

یادآوری می‌شود که تا پیش از حادثه روز چهارشنبه گذشته دست‌کم۵۰۰ کارگر در نوبت های کاری معدن زمستان یورت مشغول به کار بودند که به دنبال تصمیمی که از سوی دولت برای توقف موقت فعالیت این معدنی گرفته شده است قرار است دست‌کم برای مدت ۶ ماه به بیمه بیکاری معرفی شوند.

از طرف دیگر این کارگران بابت معوقات مزدی ماه‌های گذشته خود نیز مبالغ قابل توجهی بستان کار هستند؛ برابر مقررات قانون کار کارگران برای پیگیری معوقات مزدی و یا دریافت مقرری بیمه بیکاری خود باید به هیات‌های تشخیص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و نسب به تکمیل دادخواست اقدام کنند.

منابع می گویند با توجه به شرایط خاص کارگران معدن زمستان یورت، از سوی اداره کار استان گلستان بررسی دادخواست‌های آنها و تعیین تکلیف مطالبات برزمین مانده کارگران به صورت ویژه‌ آغاز شده است.

از سوی دیگر در جلسه امروز شورای تامین استان گلستان نیز بر رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت خانواده‌های معدنچیان حادثه دیده و تسریع کمیته‌های سه‌گانه‌ای که قرار است در ارتباط با علت یابی حادثه معدن زمستان یورت تحقیق کنند، تاکید شد.

همچنین منابع با تکذیب اخبار مربوط به بازداشت یا تحت تعقیب قضایی قرار گرفتن کارگران حادثه دیده و یا بستگان معدنچیان متوفی می‌گویند: متاسفانه در پی سفر روز یکشنبه رئیس جمهور به استان گلستان و حضور ایشان در جمع حادثه‌دیدگان این واحد معدنی، برخی افراد فرصت طلب سیاسی در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر برخورد  با کارگران معترض را به راه‌ انداختند که به هیچ وجه صحت ندارد.

در مورد پیمانکار و کارفرمای معدن زمستان یورت که از قرار معلوم با شکایت شماری از خانواده‌های کارگران حادثه‌دیده برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است نیز گفته می‌شود که افراد یاد شده تا تکمیل تحقیقات حسب قرار قانونی صادره به صورت موقت آزاد هستند.

اسامی ۱۰ نفر دیگر از جانباختگان حادثه معدن آزادشهر اعلام شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان اسامی ۱۰ نفر از جانباختگان حادثه معدن زغال سنگ را اعلام کرد.

حسین زارعی، مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان اسامی ۱۰ نفر از جانباختگان حادثه معدن زغالسنگ آزادشهر که احراز هویت شده‌اند را اعلام کرد.

اسامی به شرح زیر است:

۱- ابراهیم گنجی

۲- مجید نیکی

۳-حسین محبوبی نرگس چال

۴-مجید علیخانی

۵-مهدی سوسرایی

۶-قاسمعلی صادقیان

۷-ابوالقاسم برآبادی

۸- هادی سوسرایی

۹- مجید طالبی سوسرایی

۱۰ عباس دامن زن

گفتنی است پیش از این۱۹  نفر از جانباختگان حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهر شناسایی و تعیین هویت ، تحویل بستگان شده بودند.

سخنگوی اورژانس کشور اطلاع داد: آخرین وضعیت مصدومان بدحال حادثه یورت+اسامی

سخنگوی اورژانس کشور می‌گوید سطح هوشیاری یک نفر از کارگران معدن زمستان یورت که به علت مشکلات تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مطهری آزاشهر بستری است، پایین است.

«مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: “سطح هوشیاری «حسین میرزاوطن»، کارگر معدن زمستان یورت که به علت مشکلات تنفسی در بیمارستان شهید مطهری شهرستان گنبد بستری شده، پایین است”.

وی افزود: “دو کارگر دیگر با نام‌های «عباس نصیری» و «حسن علیخانی»  هستند که در بخش مراقبت‌های وپژه بستری بودند هم اکنون به بخش‌های تخصصی منتقل شده‌اند”.

وی در مورد وضعیت عباس نصیری گفت: این کارگر معدن زغال سنگ زمستان یورت از ناحیه استخوان ترقوه مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید