خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, 20th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ساعت ۱۶:۳۲:۴۰

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  برگزاری دادگاه تجدیدنظر جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد، دو فعال کارگری

برگزاری دادگاه تجدیدنظر جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد، دو فعال کارگری

خبرگزاری هرانا ـ وکیل جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد گفت که دادگاه تجدید نظر موکلانش در شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی (اراک) در جوی مناسب برگزار شد. به گفته این وکیل دادگستری، در این دادگاه بار دیگر به اتهامات موکلین مبنی بر تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی که قبلا هرکدام براساس این اتهامات به یازده سال زندان محکوم شده بودند، رسیدگی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمدعلی جداری فروغی وکیل جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد، گفت: “ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز (نوزدهم اردیبهشت)، دادگاه تجدیدنظر، در شعبه هشتم دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی (اراک) در جوی مناسب برگزار شد؛ در این دادگاه بار دیگر به اتهامات موکلین مبنی بر تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی که قبلا هرکدام براساس این اتهامات به یازده سال زندان محکوم شده بودند، رسیدگی شد”.

این وکیل دادگستری افزود: “قضات محترم دادگاه با دقت به دفاعیات ما توجه کردند و با توجه به پایان رسیدگی امیدواریم حکم برائت موکلین صادر شود”.

آقای جداری فروغی پیشتر در مورد پرونده دیگر این دو فعال کارگری گفته بود: “در تاریخ بیست و یکم اسفند ۹۵ در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان ساوه آخرین جلسه محاکمه موکلین به اتهاماتی از قبیل تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم، تشکیل شد و در این جلسه، آخرین دفاعیات به عمل آمد و شهودی که از طرف وکیل کارفرما معرفی شده بود، همگی به نفع موکلین شهادت دادند؛ وکیل شرکت پروفیل ساوه نیز اعلام داشت هیچ گونه شکایتی از ابتدا علیه عظیم زاده نداشته و ندارد”.

این وکیل دادگستری افزوده بود: “طبق قانون آیین دادرسی، علی القاعده باید ظرف یک هفته حکم صادر می‌شد، ولی با گذشت حدود دو ماه، هنوز حکمی برای موکلین صادر نشده‌است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید