خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  احضار امام جمعه راسک و فرزندش به دادگاه انقلاب زاهدان / سند

احضار امام جمعه راسک و فرزندش به دادگاه انقلاب زاهدان / سند

خبرگزاری هرانا ـ دادگاه انقلاب زاهدان با ارسال ابلاغیه ای از مولوی فتحی محمد نقشبندی و پسرش حافظ عبدالغفار خواست که خودشان را به دادگاه معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مولوی فتحی محمد نقشبندی و فرزندش حافظ عبدالغفار نقشبندی زندانیان سیاسی سابق که با وثیقه های سنگین ۵ میلیاری از زندان آزاد شده بودند از سوی دادگاه انقلاب زاهدان برای روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، احضار شدند.

از علت احضار این دو روحانی اهلسنت اطلاع دقیقی در دست نیست. گمان می رود پرونده سابق آنها موضوع احضار باشد.

لازم به ذکر است که مولوی فتحی محمد نقشبندی امام جمعه شهرستان راسک و مدیر مدرسه دینی مفتاح العلوم است که به اتهام “ترور مولوی جنگی زهی” مورد “شکنجه و فشارهای متعدد” قرار گرفت و حکم زندان ۱۵ سال و تبعید برای وی صادر شد.

نامبرده در تمام این مدت در فایلهای صوتی و نامه های متعدد از زندان اتهامات مورد اشاره را “بی اساس” خوانده و خواستار جلسه ای علنی با حضور مسئولان و معتمدان برای روشن شدن ماجرا شده بود. که به هیچ کدام از درخواستهایش ترتیب اثر داده نشد.

مولوی نقشبندی پس از ۴ سال بلاتکلیفی در زندان مرکزی زاهدان و در اثر فشارهای مختلف و پیگیری های متعدد علما و معتمدان در نهایت با قرار وثیقه کم سابقه ۵ میلیارد تومانی به همراه هم پرونده های خود آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید