خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور دو حکم اعدام در ملاء عام / رهایی عامل دو قتل از چوبه دار

صدور دو حکم اعدام در ملاء عام / رهایی عامل دو قتل از چوبه دار

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی وانقلاب شهرستان رودبار جنوب از صدور حکم قصاص در یک پرونده خبر داد، او اعلام کرد “متهمان ردیف اول و دوم به سه بار قصاص در ملاء عام محکوم شده‌اند”، همزمان در تهران مرد محکوم به قصاصی که هفت‌سال قبل زن و مردی را به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم از مرگ فاصله گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، دادستان عمومی وانقلاب شهرستان رودبار جنوب از صدور حکم قصاص برای عاملان قتل فاطمه کودک خردسال رودباری و اعضای خانواده وی در این شهرستان خبر داد و گفت: “متهمان ردیف اول و دوم به سه بار قصاص در ملاء عام محکوم شده‌اند”.

سهراب سالاری با بیان اینکه علت و انگیزه اصلی این حادثه دلخراش مسائل خانوادگی و اختلافات طایفه‌ای بوده است، تصریح کرد: “متاسفانه در ۱۴ خرداد سال ۹۴ ساعت ۲۳: ۳۰ دقیقه خودروی این خانواده در بلوار اصلی این شهرستان به رگبار بسته می‌شود و در این حادثه سه نفر از اعضای خانواده به قتل می‌رسند و دونفر دیگر نیز به شدت مجروح می‌شوند”.

این مقام قضائی اعلام داشت: “پس از اعلام گزارش این حادثه، رسیدگی به این پرونده در دستور کار سیستم قضائی و پلیس قرار گرفت و طی یکسری اقدامات اطلاعاتی عاملین قتل دستگیر و رسیدگی به این پرونده آغاز شد”.

سالاری اظهار داشت: “طبق حکم صادره از سوی دادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت، متهم ردیف اول (الف-م) به اتهام مشارکت در سه فقره قتل عمدی، مشارکت در تیراندازی منجر به جرح عمدی دو نفر از اعضای خانواده فلاحی، مشارکت در آدم ربائی همراه با آذار و اذیت، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز جنگی و اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق تیراندازی به سه بار قصاص در ملاء عام و جمعا ۳۹ سال و هشت ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است”.

این مقام قضائی اعلام داشت: “متهم ردیف دوم (الف-م) نیز به اتهام مشارکت در سه فقره قتل عمدی، مشارکت در تیراندازی منجر به جرح عمدی دو نفر از اعضای خانواده فلاحی، مشارکت در آدم ربائی همراه با آذار و اذیت، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز جنگی جمعا به سه بار قصاص در ملاء عام و ۱۶ سال حبس از سوی دادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت محکوم شده است”.

وی با اعلام اینکه ۶ متهم دیگر پرونده به مجازات حبس محکوم شده اند، افزود: “رای صادره قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و درصورت قطعیت به مرحله اجرا در خواهد آمد”.

قاتل زن و مرد خیانتکار از مرگ فاصله گرفت

به گزارش جوان، مرد محکوم به قصاص که هفت‌سال قبل زن و مردی را در جریان رابطه‌ای پنهانی به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم از مرگ فاصله گرفت.

سیزدهم مهرماه سال ۸۹، مأموران پلیس تهران از مرگ مشکوک زن و مرد جوانی باخبر و راهی محل شدند. اجساد متعلق به نیره ۴۰ ساله و اکبر ۴۲ ساله بود که فوت کرده بودند. شوهر نیره که در محل حضور داشت به مأموران گفت: “صبح از خانه به محل کار رفتم. بعد از ساعتی با همسرم تماس گرفتم که گفت حالش خوب نیست. او اعتیاد به مواد مخدر داشت و به همین خاطر فکر کردم به خاطر نکشیدن مواد حالش بد است. از او خواستم در خانه بماند و استراحت کند. وقتی از کار برگشتم با جسد او و مردی که برای همسرم مواد تهیه می‌کرد، روبه‌رو شدم”.

بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد هر دو مقتول بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده‌اند به همین دلیل پرونده با موضوع قتل تشکیل شد. مأموران ابتدا شوهر آن زن را به عنوان مظنون مورد بازجویی قرار دادند، اما او هرگونه جرمی را انکار کرد و تبرئه شد. مدتی تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه مأموران با بررسی‌های لازم توانستند مرد جوانی را به نام یاسر ۴۰ ساله به عنوان مظنون شناسایی و بازداشت کنند. او در بازجویی‌ها ابتدا جرمش را انکار کرد، اما در مراحل بعدی بازجویی به جرمش اقرار کرد و گفت: “نیره به مواد مخدر اعتیاد داشت و بارها به خاطر تهیه مواد سراغ من آمده بود. با هم در یک محل زندگی می‌کردیم به همین دلیل او را زیاد می‌دیدم. یک روز که برای تهیه مواد سراغم آمده بود، گفت با شوهرش اختلاف دارد و به او علاقه‌ای ندارد. من که به او علاقه‌مند شده بودم با این حرف وسوسه شدم و با او صحبت کردم. از او خواستم تا با هم ارتباط داشته باشیم. او به پیشنهادم جواب رد داد. هرچه اصرار کردم، اما قبول نکرد و طفره رفت. متهم در خصوص قتل گفت: مدتی گذشت تا اینکه متوجه شدم او با مردی رفت و آمد دارد. کنجکاو شدم و فهمیدم آنها با هم ارتباط دارند و آن مرد چندین بار در نبود شوهر نیره به خانه آنها می‌رود. به همین دلیل روز حادثه وقتی متوجه شدم آن مرد در خانه آنهاست به بهانه مواد آنجا رفتم و زنگ زدم. وقتی در را باز کرد، بلافاصله وارد خانه‌ و با آن مرد درگیر شدم. ابتدا او را با پرده توری خفه کردم و بعد از آن نیره را خفه کردم و گریختم”.

پرونده یاسر بعد از کامل شدن تحقیقات با ارسال به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران در اولین جلسه رسیدگی روی میز محاکمه قرار گرفت. در آن جلسه بعد از قرائت کیفرخواست اولیای دم هر دو مقتول درخواست قصاص دادند. سپس متهم به درخواست قاضی در جایگاه قرار گرفت و با قبول اتهامش ماجرا را بار دیگر شرح داد. در آن جلسه هیئت قضایی متهم را به قصاص محکوم کرد.

این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و با تأیید قضات دیوان در آستانه اجرا قرار داشت که با رضایت هر دو اولیای دم متهم از مرگ فاصله گرفت. این پرونده بار دیگر برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به همان شعبه فرستاده شد.

روز گذشته متهم بار دیگر پای میز محاکمه به ریاست قاضی قربان‌زاده و دو مستشار قرار گرفت، اما به دلیل عدم حضور اولیای دم تجدید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید