خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  درخواست آمریکا برای آزادی سیامک و باقر نمازی

درخواست آمریکا برای آزادی سیامک و باقر نمازی

خبرگزاری هرانا ـ وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که در حاشیه نشست «کمیسیون مشترک» نظارت بر اجرای برجام در وین، هیات آمریکایی از ایران خواسته است فورا دو شهروند ایرانی- آمریکایی که در ایران زندانی هستند را آزاد کند. مارک تونر به «سیامک نمازی» و پدرش «باقر نمازی» اشاره کرد که از مهر ماه سال گذشته به جرم جاسوسی در ایران، به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، هیات آمریکایی در تاریخ ۲۵ آوریل «نگرانی‌های جدی» خود در مورد شهروندان آمریکایی بازداشتی و ناپدید شده در ایران را مطرح کرد.

تونر به‌خصوص به «سیامک نمازی» و پدرش «باقر نمازی» اشاره کرد که از مهر ماه سال گذشته به جرم جاسوسی در ایران، به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

تونر گفت: «ایالات متحده به‌خصوص از گزارش‌ها در مورد وضعیت سلامتی آنها در زندان نگران است. آمریکا از ایران خواسته است سیامک و باقر نمازی را به دلایل انساندوستانه آزاد کند.»

این مقام آمریکایی همچنین با اشاره به پرونده «رابرت لوینسون» که از حدود ۱۰ سال پیش در جزیره کیش ناپدید شده است، گفت ایران قول داده است برای «به خانه برگرداندن رابرت با آمریکا همکاری کند و ما از ایران می‌خواهیم به این تعهد عمل کند.»

نمایندگان ایران و گروه ۱+۵، در وین دیدار کردند تا پایبندی طرف‌ها به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را بررسی کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید