خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پرونده تعرض به سفارت عربستان در دادگاه تجدیدنظر در حال رسیدگی است

پرونده تعرض به سفارت عربستان در دادگاه تجدیدنظر در حال رسیدگی است

خبرگزاری هرانا ـ مصطفی شعبانی وکیل‌ مدافع یکی از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان گفت که این پرونده در شعبه ۵۳ دادگاه تجدیدنظر استان تهران در حال رسیدگی است. گفتنی است از مجموع ۲۰ متهم این پرونده، تعدادی تبرئه و تعدادی هم حبس‌شان تعلیق شد که به حکم اعتراض نکردند، برخی دیگر هم به حبس‌های سه و شش ماهه محکوم شده بودند و حدود ۵ نفر هستند که به رأی دادگاه اعتراض کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مصطفی شعبانی اظهار کرد: “این پرونده همچنان در شعبه ۵۳ دادگاه تجدیدنظر استان تهران مطرح رسیدگی است و هفته آینده برای اطلاع از آخرین وضعیت به دادگاه مراجعه می‌کنم”.

بر اساس این گزارش، شعبانی پیش از این به ایسنا گفته بود: “از مجموع ۲۰ متهم این پرونده، تعدادی تبرئه و تعدادی هم حبس‌شان تعلیق شد که به حکم اعتراض نکردند، ولی برخی دیگر که به حبس‌های سه و شش ماهه محکوم شده بودند و حدود ۵ نفر هستند، به رأی دادگاه اعتراض کرده‌اند”.

۲۸ و ۲۹ تیرماه سال ۹۵ دو جلسه دادگاه در خصوص رسیدگی به اتهامات ۲۰ نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در شعبه ۱۰۶۰ کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی فرشید دهقانی برگزار شد که برخی از متهمان تبرئه، برخی دیگر به حبس‌های تعلیقی و برخی نیز به حبس‌های ۳ و ۶ ماهه محکوم شدند.

حمله به سفارت عربستان در تهران روز شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ پس از اعدام شیخ نمر، روحانی مخالف دولت عربستان انجام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید