خبرگزاری هرانا
امروز سه‌شنبه 25 آوریل 2017, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/04/25 ساعت 22:15:36

    خانه  > slide, زندانیان  >  احمدرضا جلالی؛ یک سال بلاتکلیفی و محرومیت از درمان مناسب

احمدرضا جلالی؛ یک سال بلاتکلیفی و محرومیت از درمان مناسب

خبرگزاری هرانا – احمدرضا جلالی، پژوهشگر و پزشک ایرانی مقیم سوئد که با اتهامات امنیتی از اردیبهشت ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد، هم‌چنان در وضعیت بلاتکلیف در بند ۲۴۰ زندان اوین نگهداری می‌شود. این زندانی که در ماه گذشته به اعتصاب غذای خود پایان داده، از درمان مناسب نیز محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانم نجیبه مرتضوی، مادر احمدرضا جلالی در مورد وضعیت پسرش به گزارشگر هرانا گفت: “امروز درست یک سال است که پسرم در بلاتکلیفی به سر می برد و هنوز جلسه دادرسی برایش تشکیل نشده است.”

خانم مرتضوی با بیان این‌که دادگاه از پذیرش وکیل وی خودداری می کند و آقای جلالی نیز وکیل تسخیری دادگاه را نمی‌پذیرد، در مورد وضعیت جسمی وی در ادامه به گزارشگر هرانا تاکید کرد: “در تاریخ دهم فروردین پسرم اعتصاب غذایش را پایان داده اما با این‌که وضعیت جسمی وخیمی دارد و به شدت لاغر شده، او را به بیمارستان اعزام نکرده اند.”

احمدرضا جلالی که همچنان بلاتکلیف در زندان به سر می برد در یکی از جلسات دادرسی توسط قاضی به اعدام تهدید شده است.

این مدرس دانشگاه از اوایل دیماه در اعتراض به وضعیت پرونده خود دست به اعتصاب زد که در همان زمان به بند ۲۴۰ اوین منتقل شد.

پیش از این، مادر احمدرضا جلالی در گفتگویی با هرانا ضمن بیان شرحی از وضعیت جسمی و تضییع حقوق این زندانی آخرین وضعیت حقوقی پرونده آقای جلالی و مشکلات خودش از قبیل طی مسافت طولانی برای پیگیری اداری پرونده را تشریح کرده بود.

لازم به یادآوری است احمدرضا جلالی (۲۴ دی ماه ۱۳۴۹) استاد و پژوهشگر مرکز تحقیقات مدیریت بحران اروپا، پژوهشگر دانشگاه کارولینسکا، نویسنده تعداد زیادی کتاب و مقالات مرجع و فارغ التحصیل رشته مدیریت بحران در مقطع فوق دکترا در دانشگاه پیه مونتو ایتالیا است که در زمان بازداشت اقامت کشور سوئد را داشت.

احمدرضا جلالی که به دعوت دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز به منظور شرکت در کارگاه مدیریت بحران به ایران سفر کرده بود، اردبیهشت ماه ۱۳۹۵ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به مدت هفت ماه در سلول انفرادی نگهداری شد. این استاد دانشگاه به جاسوسی متهم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید