خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  چهار تجمع اعتراضی کارگری برگزار شد

چهار تجمع اعتراضی کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ صبح امروز شماری از کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ سمنان و در روز گذشته شماری از بازنشستگان صنعت فولاد کشور، جمعی از کارگران بازنشسته برق منطقه‌ای تهران و کارگران اخراجی کارخانه‌های قزوین در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شماری از کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ سمنان در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی چندین ساله در دریافت مطالبات سنواتی ومزدی عنوان می‌شود، برای چندمین بارمقابل ساختمان فرمانداری سمنان تجمع کردند.

شماری از کارگران کارخانه رنگین نخ سمنان گفتند: “نزدیک به۴۹ نفر از کارگران بازنشسته هستیم که بابت وصول معوقات مزدی دوران اشتغال و نیز سنوات پایان خدمت خود چندین بار مقابل ساختمان فرمانداری سمنان تجمع کرده‌ایم اما نتیجه‌ای حاصل نشده است”.

گفته می‌شود که مراجعه این کارگران از زمان بازنشستگی آنها در شهریور ماه سال ۹۳ تاکنون بی‌نتیجه بوده است و برای همین امروز گروهی از آنها تصمیم گرفته‌اند تا برای پیگیری مطالباتشان مقابل ساختمان‌های فرمانداری و استانداری سمنان تجمع کردند.

به گفته یکی از این معترضان، کارخانه رنگین نخ سمنان در حال حاضر تعطیل شده است اما تا پیش از این در بخش‌های مختلف آن حدود ۵۵ کارگر رسمی و ۲۰ کارگر قراردادی مشغول کار بودند.

این کارگر سابق رنگین نخ سمنان گفت: “به غیر از جمعی کارگران معترضی که هنوز معطل دریافت سنوات پایان خدمت هستند، سایر کارگران باسابقه این واحد صنعتی به دلیل مشکلات  بیمه هنوز امکان بازنشستگی پیدا نکرده‌اند”.

به گفته وی؛ کارگران بازنشسته رنگین نخ علارغم دریافت نکردن سنوات، حدود ۶ ماه مطالبات معوقه مزدی دارند که مربوط به زمان اشتغالشان می‌شود.

روز گذشته انجام شد؛ تجمع بازنشستگان فولاد مقابل ساختمان صندوق فولاد

به گزارش ایلنا، روز گذشته یکشنبه (سوم اردیبهشت ماه) شماری از بازنشستگان صنعت فولاد کشور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد واقع در خیابان خالد استانبولی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان خواستار اجرای همسان سازی بر اساس تبصره ۵ ماده ۱۰۹ آیین‌نامه فولاد، دریافت مطالبات معوقه، تضمین اجرای تعهدات درمانی مطابق با آیین‌نامه فولاد و افزایش  حقوق سال ۹۶ خود از فروردین ماه شدند.

روز گذشته انجام شد؛ کارگران بازنشسته برق منطقه‌ای تهران تجمع کرده‌اند

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران بازنشسته برق منطقه‌ای تهران که از ۲۰ سال پیش اقدام به خرید زمین از طریق تعاونی منطقه‌ای برق تهران در منطقه هشتگردِ ساوجبلاغ کرده بودند، روز گذشته یکشنبه (سوم اردیبهشت ماه) در اعتراض به عملکرد هیات مدیره این تعاونی مقابل اداره کل تعاون استان تهران تجمع کرده‌اند.

تعدادی از این کارگران بازنشسته برق منطقه‌ای یادآور شدند که اعضای هیات مدیره این تعاونی مانع از تحویل این زمین‌ها به اعضا می‌شوند.

معترضان خواستار آن هستند که با برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره این شرکت برکنار شوند تا روند واگذاری زمین‌ها پس از ۲۰ سال به سرانجام برسد.

روز گذشته انجام شد؛ تجمع کارگران اخراجی کارخانه‌های قزوین

به گزارش ایلنا، کارگران اخراجی چند شرکت و کارخانه تولیدی در این استان امروز در اعتراض به تعدیل نیرو، اخراج و بیکار شدن خود مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

کارگران اخراجی چند شرکت تولیدی در قزوین در اعتراض به تعدیل نیرو و اخراج کارگران شرکت‌های تولیدی و بیکار شدنشان همزمان با سفر رئیس جمهور به قزوین ظهر روز  گذشته در مقابل درب استانداری قزوین تجمع کردند.

این شرکت‌ها شامل  فرنخ، نازنخ، کنتورسازی و چند شرکت دیگر هستند که از کار بیکار شده‌اند و به دلیل اخراج و عدم پرداخت مطالبات چند ماهه خود، مقابل استانداری تجمع کردند.

این کارگران خواستار رسیدگی به اوضاع پیش آمده و تحقق وعده‌های مسؤولان شدند.

همچنین یکی دیگر از تجمع‌کنندگان گفت: “امروز که رئیس دولت به شهرمان سفر کرده، ما خواستار رسیدگی از سوی خود ایشان هستیم چراکه هیچ یک از وعده‌های مدیران دولت، محقق نشده و کسی پاسخگو نیست”.

یکی از این کارگران اظهار داشت: “به ما قول اشتغال و پرداخت معوقاتمان را دادند اما امروز پس از گذشت ماه‌ها، نه تنها قول اشتغال عملی نشده، بلکه به دلیل چند سال بیکار بودن هنوز هیچ هزینه‌ای بابت معوقات به ما پرداخت نشده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید