خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ساعت ۱۹:۰۱:۳۷

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زندان بروجرد اعدام شد

یک زندانی در زندان بروجرد اعدام شد

خبرگزاری هرانا ـ سحرگاه امروز یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان بروجرد اعدام شد، اجرای این حکم به تنش های طایفه ای و خشونت در روستای محل سکونت وی منجر شد. طی روزهای گذشته یک زندانی در بندرعباس، دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز پنج شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۶، “محمود ترابی” با اتهام “قتل” در زندان بروجرد اعدام شد.

هرانا روز گذشته خبر انتقال به انفرادی این زندانی را جهت اجرای حکم گزارش کرده بود.

آقای ترابی از ۸ سال پبش در زندان به سر می برد و به اعدام محکوم شده بود.

منبع نزدیک به خانواده ترابی به گزارشگر هرانا گفت: “پس از اجرای حکم اعدام  محمود در روستای کفشگران بروجرد نزاع طایفه ای گزارش شده است که تلفاتی نیز بر جای گذاشته است”.

طی روزهای گذشته یک زندانی در زندان بندرعباس، دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام “قتل” اعدام شدند.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید