خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدام یک زندانی در بندرعباس

اعدام یک زندانی در بندرعباس

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” یکشنبه گذشته در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد. در روزهای اخیر دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام “قتل” اعدام شدند. هم اکنون یک زندانی نیز در زندان بروجرد جهت اجرای حکم اعدام در سلول انفرادی به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۶،  یک زندانی که با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد.

هویت این زندانی “محمد ساجدین” ۳۷ ساله و اهل کوهبان کرمان اعلام شده است.

“محمد ساجدین” از ۳ سال و ۱۰ ماه پیش در زندانی مرکزی بندرعباس بسر می‌برد و دی ماه سال ۱۳۹۳ از سوی دادگاه انقلاب بندرعباس به اعدام محکوم شده بود.

طی دو روز گذشته دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام “قتل” اعدام شدند.

همچنین روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶، “محمود ترابی” با اتهام “قتل” جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌ انفرادی زندان بروجرد منتقل شد.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید