خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ساعت ۱۹:۰۶:۴۰

    خانه  > slide, اعدام  >  سحرگاه امروز؛ دست کم ۸ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

سحرگاه امروز؛ دست کم ۸ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز جاری دستکم هشت زندانی با اتهام “قتل” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند، گفتنی است روز گذشته نیز دو زندانی در زندان مرکزی تبریز و یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز با اتهاماتی مشابه اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۶، دست کم ۱۴ زندانی جهت اجرای حکم اعدام با اتهام “قتل” به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند که سحرگاه امروز ۳۰ فرودین ماه ۱۳۹۶، حکم اعدام دستکم هشت تن از این زندانیان اجرا گردید.

دو تن از زندانیان منتقل شده از جمله زندانیانی بودند که دارای چند اتهام و محکومیت بوده و ایام حبس خود را در زندان قزلحصار کرج سپری می کردند و جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شده بودند.

از گروه پرشمار منتقل شده به سلول، زندانی به نام “مهدی بهلولی” که به گفته سازمان عفو بین الملل از جمله محکومانی بود که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشت در زمره اولین نفراتی بود که با موافقت اولیای دم حکم اعدام او به تعویق افتاد و به بند عمومی بازگشت.

محسن بابایی (متهم به قتل)، سیامک شفیعی (متهم به قتل)، فرزاد قهرمان (متهم به قتل)، وحید سیلانی (متهم به قتل)، سیروس مرادی (متهم به قتل)، هاشم سنایی (سرقت مسلحانه و قتل)، سید داوود (صرفا نام کوچک احراز شده، هم پرونده ای هاشم سنایی، متهم به سرقت مسلحانه و مشارکت در قتل) و یک زندانی دیگر با هویت نامعلوم زندانیانی بودند که سحرگاه امروز در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

علاوه بر مهدی بهلولی، حسن صحرانورد، داود حق جو و سه زندانی دیگر نیز که هویت آنان تا زمان تنظیم این گزارش احراز نشده است به دلایلی از جمله گرفتن مهلت از اولیای دم به بندهای خود بازگشتند، دو زندانی منتقل شده از زندان قزلحصار از جمله این زندانیان بودند.

گفتنی است که سحرگاه روز گذشته دو زندانی در زندان مرکزی تبریز و یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز به اتهام “قتل” اعدام شدند.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید