خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آزادی جهاندار محمدی پس از تحمل یازده سال حبس

آزادی جهاندار محمدی پس از تحمل یازده سال حبس

خبرگزاری هرانا ـ جهاندار محمدی زندانی سیاسی پس از گذراندن یازده سال حبس حدود یک ماه قبل، از زندان مرکزی سنندج آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جهاندار محمدی زندانی سیاسی که اردیبهشت ماه ۱۳۸۵، از سوی مامورین وزارت اطلاعات در تهران بازداشت شد، روز پنجم اسفندماه ۱۳۹۵، با “تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴″، پس از گذراندن حدود یازده سال حبس مورخ پنچم اسفندماه ۱۳۹۵، از بند هشت زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

جهاندار محمدی چهل و هفت ساله، اهل سنندج اردیبهشت ماه ۱۳۸۵، از سوی مامورین وزارت اطلاعات در تهران بازداشت و به اتهام “اقدام علیه امنیت کشور از طریق عصویت در یکی از احزاب اپوزسیون کردستان” به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم با “تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴” به یازده سال حبس تعزیزی تقلیل یافت.

آقای محمدی پس از بازداشت به زندان اوین منتقل و پس از هجده روز به اداره اطلاعات سنندج فرستاده شد.

گفتنی است که جهاندار محمدی که بیش از ده سال از دوران محکومیت خود را در زندان مرکزی سنندج سپری کرده است، در طی دوران محکومیت به علت عدم رسیدگی های پزشکی و شرایط نامناسب زندان دچار مشکلات پزشکی شده است. وی در دوران یازده سال حبس، از حق برخوردای از آزادی مشروط محروم بوده و فقط یکبار به مرخصی اعزام شده بود.

جهاندار محمدی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید