خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مجید مقدم، جدیدترین قربانی عدم اجرای اصل تفکیک جرایم در زندان اوین

مجید مقدم، جدیدترین قربانی عدم اجرای اصل تفکیک جرایم در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – شب گذشته، مجید عابدین زاده مقدم فعال مدنی و از شاهدین بازداشتگاه کهریزک که در بند هشت زندان اوین متحمل ۳ سال حبس خود است، توسط زندانیان غیرسیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و ضرب و شتم زندانیان سیاسی توسط زندانیان دیگر مسبوق به سابقه است. در ماههای اخیر نیز زندانیان سیاسی دیگری ازجمله کیوان کریمی، مهدی رجبیان، امیر امیرقلی و وحید صیادی نصیر در زندان اوین توسط زندانیان بند عمومی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه یکشنبه، مجید عابدین زاده مقدم فعال مدنی محبوس در بند هشت، توسط زندانیان عادی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

یک منبع نزدیک به خانواده عابدینی دراین‌باره به گزارشگر هرانا گفت: “مجید توسط زندانیان غیرسیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یک چشم و سرش آسیب دیده است.”

این منبع مطلع با بیان این‌که آقای عابدینی مقدم پیش از این از مرخصی استعلاجی محروم بوده، در ادامه افزود: “مجید از قبل ستون چهارم و پنجم ستون فقراتش جابجا شده و نزدیک به نخاع است که با مرخصی‌اش هم مخالفت می‌شد، اکنون به دلیل ضرب و شتم دیشب، خانواده‌اش به شدت نگران وضعیت او هستند.”

عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و ضرب و شتم زندانیان سیاسی توسط زندانیان دیگر مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز زندانیان سیاسی دیگری ازجمله کیوان کریمی، مهدی رجبیان، امیر امیرقلی و وحید صیادی نصیر توسط زندانیان بند عمومی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

 لازم به یاد آوری است، مجید مقدم، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه سی و نه دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

صبح روز ۱۱ آبان ماه ۹۵، مجید عابدین زاده مقدم جهت تحمل محکومیت ۳ سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

آقای عابدین زاده مقدم، روز ۲۹ مهرماه، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتبا احضار شده بود.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

مجید مقدم، پیش از این نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشت‌گاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه ای ویدیویی درباره این تجربه به تفصیل شهادت داده بود، مسئله ای که بی ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید