خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 17 آوریل 2017, 8th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/04/18 ساعت 0:21:51

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری پنج تجمع اعتراضی در کشور

برگزاری پنج تجمع اعتراضی در کشور

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته و امروز، پنج تجمع اعتراضی در نقاط مختلف کشور برگزار شد. کارگران بازنشسته رنگین نخ سمنان صبح امروز برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند. در حدود ۳۰۰ نفر از کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز (I.T.I) امروز (دوشنبه/۲۸فرودین) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و سنوات بازنشستگی مقابل استانداری استان فارس و دفتر امام جمعه تجمع اعتراضی تشکیل دادند. همچنین صبح امروز جمعی از فرهنگیان بازنشسته مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور تجمع کردند. روز گذشته در کرمانشاه، به دلیل اعتراض رانندگان اتوبوس‌های درون شهری، حمل و نقل عمومی در این شهر دچار اخلال شد. همچنین، تعدادی از متقاضیان مسکن مهر در اعتراض به طولانی شدن روند تکمیل و تحویل واحدهای خود و عدم تحقق وعده‌های داده شده مقابل ساختمان شرکت عمران پردیس تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران بازنشسته رنگین نخ سمنان صبح امروز برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

در ادامه اعتراض صنفی روز گذشته کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ سمنان امروز- دوشنبه۲۸ فروردین ماه- نیز این کارگران در اعتراض به بی‌توجه‌ای به خواسته‌های صنفیشان از مسئولان فرمانداری سمنان خواستند تا به مشکلات آنان رسیدگی کند.

نمایندگان کارگران گفته‌اند در دومین روز تجمع مقابل ساختمان فرمانداری سمنان،معاون سیاسی این نهاد دولتی در جمع آنان حاضر شده وپی گیر مطالبات آنان با کارفرمای کارخانه شده است .

بر پایه این اطلاعات کارگران بازنشسته رنگین نخ که تعداد آنان به ۴۹ نفر می رسد از شهریور ماه سال ۹۳ بازنشسته شده واز آن زمان تا کنون نتوانسته اند معوقات مزدی دوران اشتغال و نیز سنوات پایان خدمت خود را از کارفرما دریافت کنند.

به گفته معترضین در آن زمان کارگران بازنشسته در واکنش به این اقدام چندین تجمع اعتراضی انجام دادند که در ‌‌نهایت بعد از بدقولی کارفرما‌ به پرداخت مطالباتمان همه کارگران به صورت مجزابه اداره کار سمنان شکایت کردند و اداره کار حکم به پرداخت مطالبات ما داد اما کارفرما تمکین نکرد و پرونده برای اجرای احکام به سایر مراجع قضایی انتقال پیدا کرد.

معترضان می گویند با گذشت نزدیک به ۱۶ تا ۱۷ ماه از آن زمان  دست‌کم هنوزما ۴۹ نفر نتوانسته  ایم به مطالبات مزدی وسنواتی خود برسیم و حداقل مستمری بازنشستگی که بعد از ما هها  دوندگی  به حسابمان  پرداخت می شود کفاف زندگی خانوادگی مارا نمی دهد.

برای سومین بار اتفاق افتاد؛ تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز برای معوقات

به گزار ایلنا، در حدود ۳۰۰ نفر از کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز (I.T.I) امروز (دوشنبه/۲۸فرودین) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و سنوات بازنشستگی مقابل استانداری استان فارس و دفتر امام جمعه تجمع کردند.

باوجود آنکه این تجمع، سومین تجمع کارگران مخابرات راه دور شیراز در ۱۰ روز گذشته بوده است اما هنوز کارفرمای به تعهدات خود عمل نکرده است.

معترضان می‌گویند: “ادامه این تعلل کارفرما باعث شده است تا دست کم ۱۲۰۰ نفر از کارگرانی که در گذشته برای این واحد صنعتی مشغول کار بودند با مشکل روبرو شوند”.

صبح امروز رخ داد؛ تجمع معلمان بازنشسته مقابل سازمان برنامه و بودجه

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از فرهنگیان بازنشسته مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور تجمع کردند.

این چندمین بار در ماهها و هفته‌های جاری است که معلمان بازنشسته مقابل مجلس و نهادهای ذیربط دیگر تجمعات اعتراضی برگزار می‌کنند.

یکی از بازنشستگان حاضر در تجمع گفت: “خواسته ما پرداخت  مطالبات مزدی ازجمله پاداش پایان خدمت، اجرای صحیح همسان سازی مستمری‌ها و ارتقاء خدمات درمانی بیمه تکمیلی است”.

در تجمع امروز صبح، حدود صد نفر از بازنشستگان شرکت داشتند.

اعتراض رانندگان اتوبوس‌های شهری کرمانشاه؛ بدحسابی شهرداری، مردم را سرگردان کرد

به گزارش ایلنا، روز گذشته به دلیل اعتراض رانندگان اتوبوس‌های درون شهری، حمل و نقل عمومی در این شهر دچار اخلال شد.

صبح روز گذشته (۲۷فروردین)، تعدادی از رانندگان اتوبوس‌های درون شهری کرمانشاه دست از کار کشیدند. این اعتراض، رفت و آمد مردم را با اختلال مواجه کرد.

درهمین رابطه، روز گذشته مسئول روابط عمومی اتوبوسرانی استان کرمانشاه به خبرنگاران گفت: “از صبح امروز تاکنون به دلیل اعتراض جمعی از رانندگان واحد اتوبوسهای درون شهری وضعیت حمل و نقل عمومی کرمانشاه دچار بی‌نظمی و اختلال شد”.

فرهاد رشیدی با اشاره به اینکه رانندگان۳۰ تا ۴۰ دستگاه اتوبوس درون شهری به دلیل اعتراض به برخی از مشکلات خود اعتصاب کردند، گفت: این رانندگان دلیل اعتراض خود را وضعیت نابسامان یارانه، مسافتهای طولانی و پرهزینه بودن  بودن تعمیرات اتوبوسها اعلام کردند.

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه در خصوص این موضوع نیزگفت: “این رانندگان در رابطه با حق شارژهایی که شرکت های تابعه از آنها دریافت می کنند معترض بوده و خواهان اصلاح این وضعیت هستند. همچنین این رانندگان درخواست دریافت یارانه نیز داشته‌اند”.

 فرماندار کرمانشاه افزود: “جلساتی از طریق شهرداری و مجموعه اتوبوسرانی کرمانشاه برای رفع مشکلات این رانندگان تشکیل شده، اما با توجه به انعقاد قرارداد این رانندگان با شرکتهای تابعه از گذشته، باید بررسی‌های بیشتری برای حل مشکل این رانندگان انجام شود که نیاز به زمان دارد”.

متقاضیان مسکن مهر باز هم تجمع کردند

به گزارش تسنیم، تعدادی از متقاضیان مسکن مهر در اعتراض به طولانی شدن روند تکمیل و تحویل واحدهای خود و عدم تحقق وعده‌های داده شده مقابل ساختمان شرکت عمران پردیس تجمع کردند.

شماری از متقاضیان مسکن مهر پردیس در اعتراض به عدم محقق شدن وعده‌های تحویل واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم مقابل ساختمان شرکت عمران این شهر تجمع کردند.

آنها پلارکاردهایی با مضمون “هیچکدام از وعده‌های بازدید ۵ بهمن ۹۵ محقق نشد”، “عمران نابسامان، تموم شده صبرمان”، “خیانت در امانت”، ” وزارت راه به فکر انبوه سازان، انبوه سازان به فکر جیبشان” و … در دست داشتند.

یکی از حاضران در این تجمع که بلندگوی دستی در اختیار دارد به تجمع‌کنندگان می‌گوید اقساط تسهیلات مسکن مهر را پرداخت نکنند و در صورت تحویل کلید اقدام به بازپرداخت تسهیلات کنند.

حدود ۱۰۰ نفر در این تجمع حضور داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید