خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  آخرین وضعیت عبدالعزیز عظیمی قدیم، روحانی محبوس در اوین

آخرین وضعیت عبدالعزیز عظیمی قدیم، روحانی محبوس در اوین

خبرگزاری هرانا – عبدالعزیز عظیمی قدیم فعال ترک (آذری) از حدود چهارماه پیش بازداشت و در زندان اوین به سر می‌برد. ظرف روزهای گذشته برای این زندانی قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده که به دلیل عدم توان مالی خانواده، بازداشت موقت وی تداوم دارد. آقای عظیمی کانال تلگرامی «عقلانیت، تحلیل و عمل» را مدیریت می کرد و پیش از این نیز سابقه بازداشت داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالعزیز عظیمی قدیم، روحانی و فعال ترک (آذری) صبح روز شنبه ۱۸ دی ماه در تهران بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود.

یک منبع نزدیک به خانواده عظیمی در مورد آخرین وضعیت این روحانی در بند به گزارشگر هرانا گفت: “روز جمعه آقای عظیمی در تماسی که با خانواده داشته از صدور قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای خود خبر داده است.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “وضع مالی خانواده عظیمی مناسب نیست و در حال حاضر همسر و فرزندش در منزل پدر همسرش ساکن هستند و قادر به تامین قرار وثیقه نیستند.”

منبع نزدیک به خانواده عظیمی قدیم در پایان تاکید کرد: “در این مدت ۴ ماه، آقای عظیمی تنها یک بار اجازه ملاقات با خانواده اش را داشته است.”

آقای عظیمی کانال تلگرامی «عقلانیت، تحلیل و عمل» را مدیریت می کند و پیش از این نیز سابقه بازداشت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید