خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ساعت ۰:۴۵:۰۴

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  آغاز تجمعات صنفی با پایان تعطیلات نوروز؛ دو تجمع امروز برگزار شد

آغاز تجمعات صنفی با پایان تعطیلات نوروز؛ دو تجمع امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری جمعی از اهالی بیدخت در اعتراض به تصمیم مقامات وزارت بهداشت برای تغییر کاربری تنها بیمارستان این شهرستان دست به تجمع زدند. همزمان بیش از ۱۰۰ کارگر روغن نباتی قو برای مطالبه معوقات مزدی به جا مانده خود از سال گذشته، دست به تجمع در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز (چهارشنبه/ شانزدهم فروردین‌ماه) نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران این واحد صنعتی با حضور در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر مطالبات صنفی خود شدند.

در ادامه اجتماع صنفی روز گذشته کارگران کارخانه روغن‌نباتی قو، صبح امروز نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران این واحد صنعتی با حضور در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر مطالبات صنفی خود شدند.

شماری از این کارگران در خصوص این اجتماع صنفی گفتند: “دقایقی بعد از برپایی این اجتماع صنفی، نمایندگان آنها توسط مسئولان وزارت کار  برای گفتگو و مذاکره دعوت شده‌اند”.

آنها در خصوص علت مراجعه خود به وزارت کار می‌گویند: “در کل نزدیک به ۲۰۰ کارگر هستیم که هنوز بابت مزایای مزدی بهمن، اسفند، و بخشی از عیدی ۹۵سال گذشته  طلبکاریم”.

کارگران حاضر در این اجتماع صنفی با خود بنرهایی همراه داشتند که بر روی آن نسبت به عواقب تعطیل شدن این واحد صنعتی هشدار داده بودند.

آنها در توضیح این نگرانی خود می‌گویند: “پیش از این مدیریت کارخانه روغن نباتی قو در مقام کارفرما از توقف فعالیت این واحد صنعتی تا خاتمه تیرماه خبر داده است و همین ماجرا باعث تشدید نگرانی آنها شده است”.

کارگران روغن نباتی قو در ۲ روز گذشته نیز بابت پیگیری مطالبات صنفی خود، تجمعاتی در محوطه محل کارشان برگزار  کرده‌‌بودند.

تجمع اعتراضی دراویش و اهالی بیدخت مقابل بیمارستان موقوفهٔ این شهرستان

به گزارش مجذوبان نور، امروز چهارشنبه جمعی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی و اهالی بیدخت در اعتراض به تصمیم مقامات وزارت بهداشت برای به تعطیلی کشاندن و تغییر کاربری تنها بیمارستان این شهرستان دست به تجمع زدند.

تجمع اعتراضی دراویش و مردم منطقه مقابل این بیمارستان کماکان ادامه دارد و تجمع‌کنندگان خواستار ادامه‌ی فعالیت این مرکز درمانی می‌باشند.

گفتنی است در سال ۱۳۴۱، بیمارستان صالحیه با هزینه‌ی شخصی حضرت آقای صالح‌علیشاه از اقطاب سلسله‌ی دراویش نعمت‌اللهی گنابادی و با همکاری درویشان این سلسله احداث و برای رفع نیازها و امور درمانی مردم این منطقه وقف گردید. در روزگاری که مردم این دیار به دلیل فقر و تنگدستی از حداقل امکانات درمانی در مضیقه بودند این بیمارستان وضعیت بهداشتی بیدخت را متحول نمود و عاملی در جهت رشد بنیادهای اجتماعی منطقه گردید.

بعد از پیروزی انقلاب به دستور مسئولان و در راستای سیاست تغییر نام در عناد با مکتب درویشی، بیمارستان صالحیه، به ۱۵ خرداد تغییر نام یافت و اکنون در تازه‌ترین اقدام، مسئولین وزارت بهداشت در تلاش برای به تعطیلی کشاندن و تغییر کاربری آن هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید