خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرگ دو زندانی ظرف یک هفته در زندان قزلحصار کرج

مرگ دو زندانی ظرف یک هفته در زندان قزلحصار کرج

خبرگزاری هرانا – ظرف یک هفته گذشته دو زندانی در واحد دو زندان قزلحصار کرج جان خود را از دست دادند. یکی از زندانیان علیرغم مراجعه به بهداری زندان به دلیل عدم تشخیص مشکل قلبی ساعاتی بعد دچار ایست قلبی و فوت شد. زندانی دیگر در به امید دریافت یک میلیون تومان بر اثر مصرف بیش از حد متادون جان باخت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو زندانی به نام‌های داریوش منصوری و محمود ولی پور در واحد دو زندان قزلحصار کرج به ترتیب به دلیل سکته قلبی و مصرف بیش از اندازه متادون جان خود را از دست دادند.

یک منبع نزدیک به خانواده داریوش منصوری در مورد نحوه مرگ وی به گزارشگر هرانا گفت: “برای داریوش قرار وثیقه هم صادر شده بود اما خانواده وی موفق به تهیه سند نشده بودند و دادگاه نیز مبلغ وثیقه را کم نکرده بود. چند روزی حالش خوب نبود اما نمیدانست که ناراحتی قلبی دارد ناگهان زیر دوش حمام دچار ایست قلبی شد.”

این منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت “داریوش پیش تر به دلیل درد در ناحیه سینه به بهداری مراجعه کرده بود اما خودش نمیدانست و پزشک بهداری هم متوجه نشد مشکل او ارتباطی به قلب دارد.”

محمود ولی پور از واحد ۲ سالن ۳ اتاق ۲۱، زندانی دیگری است که ظرف روزهای گذشته به دلیل مصرف زیاد متادون جان خود را در این زندان از دست داده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی نیز به گزارشگر هرانا توضیح داد: “دو روز پیش در بهداری به طور بی رویه به محمود آنقدر متادون دادند که وی جانش را از دست داد. هیچ مسئولی نیز نرفته پیگیری کند چرا اینقدر متادون به وی داده اند.”

این منبع آگاه در ادامه توضیحات خود افزود: “وی متادون زیادی خورده بود تا حالش بد شود و به بیمارستان برود تا در ازای دریافت یک میلیون تومان از بیمارستان بتواند مواد به زندان وارد کند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید