خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶, 25th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۱۱ ساعت ۲۰:۵۶:۱۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بقایی مدعی شد ماجرای کهریزک به دولت احمدی‌نژاد ارتباطی ندارد / انتقاد از وضعیت بند ۲۰۹ اوین

بقایی مدعی شد ماجرای کهریزک به دولت احمدی‌نژاد ارتباطی ندارد / انتقاد از وضعیت بند ۲۰۹ اوین

خبرگزاری هرانا – حمید بقایی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو و معاون سابق محمود احمدی نژاد وضعیت بند ۲۰۹ زندان اوین را مورد نقد قرار داد و همچنین وقوع ماجرای کهریزک را بی ارتباط به دولت احمدی نژاد دانست. بسیاری از ناظران چنین اظهاراتی را جزوی از برنامه های تبلیغاتی مربوط به انتخابات پیش رو می دانند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، حمید بقایی، معاون محمود احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری که نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اعلام کرده، در توییتر خود و در پاسخ به سئوال شهروندان توضیحاتی را ارائه داده است.

او در پاسخ به انتقادها از وقوع فجایعی چون “کهریزک” در زمان مسئولیت داری خود گفت “ماجرای زندان کهریزک اقدامی ضد انسانی، خلاف شرع و قانون بوده و نه تنها این ماجرا، بلکه هر ماجرایی ازاین دست به‌شدت محکوم بوده و خواهد بود.” آقای بقایی اضافه کرد این اتفاق به دولت ارتباطی نداشته و اتهام‌ها در حوزه قوه قضاییه بوده است.

وی همچنین بصورت تلویحی از انتصاب سعید مرتضوی، متهم شناخته شده پرونده قتل های کهریزک دفاع کرده است. و عذرخواهی مرتضوی از خانواده های جان باختگان را صرفا از بابت تسکین دردهای آنان و نه عملا پذیرش مسئولیت اشتباهات دانست.

آقای بقایی که در دولت محمود احمدی نژاد در یکی از سیاه ترین دوره های تاریخ معاصر ایران از منظر حقوق بشر و حقوق شهروندی عهده دار سمت معاونت بوده همچنین حسن روحانی را به بازدید از بند ۲۰۹ زندان اوین فراخواند و با لحنی کنایه آمیز از نقض حقوق شهروندی متهمان در آن مکان سخن گفت.

بسیاری از ناظران بیان چنین سخنانی در زمانی که مستندات قوی در رد آنان در دسترس عموم است را جزوی از برنامه های تبلیغاتی کاندیداها در آستانه انتخابات پیش رو می دانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید