خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۱/۱۱ ساعت ۱۲:۰۲:۵۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  رئیس سازمان بهزیستی: تولد سالانه ۳۰ هزار معلول بدلیل اختلالات ژنتیکی

رئیس سازمان بهزیستی: تولد سالانه ۳۰ هزار معلول بدلیل اختلالات ژنتیکی

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان بهزیستی گفت که دولت در لایحه حمایت از حقوق معلولان بحث نحوه و چگونگی اشتغالزایی معلولان را به مجلس پیشنهاد داده است. به تاکید وی سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور بدنیا می آید که غربالگری اجباری پیش از ازدواج می تواند در کنترل آن موثر باشد. محسنی بندپی همچنین به بیان مشکلات این قشر از جامعه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مشترک شورای اداری نوشهر چالوس و کلاردشت در بندر نوشهر با اشاره به نگاه عادلانه و نهادینه کردن نکات کارشناسانه دولت تدبیر در رفع مشکلات، اظهار کرد: “برخورداری ۱۱ میلیون ایرانی از دفترچه بیمه در طرح تحول سلامت که تا پیش از این از هیچ بیمه ای برخوردار نبودند از اقدام‌های موثر دولت تدبیر و امید بوده است”.

وی تصریح کرد: “در حال حاضر دارندگان این دفترچه در بخش بیمه روستایی تنها ۵ درصد و سایرین ۱۰ درصد هزینه درمان را پرداخت می کنند”.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه دولت در حوزه تخصصی برای نخستین بار پیشگام شد، تصریح کرد: “دولت لایحه حمایت از حقوق معلولان و بحث اشتغال آنان را به مجلس پیشنهاد داده است”.

محسنی بندپی به آماری از وضعیت دفترچه اشتغال کشور پرداخت و گفت: “در سال ۷۶ تنها ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای دفترچه اشتغال بودند که این میزان در سال ۹۳ به ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید و این امر پیشرفت قابل توجهی بوده است”.

وی افزایش حداقل حقوق را از ۴۰۰ به ۹۰۰ هزار تومان را از دیگر دستاوردها دانست و افزود: “حقوق بازنشستگان نیز با توجه به تورم و بیشتر از آن به صورت پلکانی افزایش یافته شد”.

رئیس سازمان بهزیستی به کار گرفتن علم و کارشناسی را در رفع آسیب ها دانست و یادآور شد: “به کارگیری علم برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی از راهبردهای دولت است”.

محسنی بندپی با اشاره به تولد سالانه ۳۰ هزار معلول در کشور ناشی از اختلالات ژنتیکی، اظهار کرد: “اجباری شدن غربالگری پیش از ازدواج برای پیشگیری از تولد ناشی از اختلالات ژنتیکی بوده است”.

وی با اشاره به راه اندازی اورژانس اجتماعی در کشور، گفت: “با فعالیت این اورژانس ۴ هزار و ۲۲۰ نفر از خودکشی نجات پیدا کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید