خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ ساعت ۲۳:۳۳:۲۸

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  حکم شلاق برای فعال کارگری بافق قطعی شد

حکم شلاق برای فعال کارگری بافق قطعی شد

خبرگزاری هرانا ـ محمدعلی جداری فروغی از صدور حکم دادگاه تجدیدنظر محمدحسن تشکری، کارگر بافق خبر داد، در رای تجدیدنظر، حکم ۳۰ ضربه شلاق برای این فعال کارگری حذف نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمدعلی جداری فروغی (وکیل محمد حسن تشکری و جمعی دیگر از کارگران بافق)، از صدور حکم نهایی موکل خود خبر داد.

به گفته این وکیل دادگستری، حکم نهایی موکلش  صادر شده و به ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی به مدت ۲ سال و ۱۸ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

وی افزود: “پیش از این شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری ۲ شهرستان یزد طی رایی که به تاریخ ۱۱ خرداد سال ۹۵ صادر شده بود، محمد حسن تشکری را به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی (موضوع ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی)، به تحمل ۱۱ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق تعزیری معلق شده به مدت ۵ سال محکوم کرده بود”.

به گفته فروغی، در رای تجدیدنظر آمده است: “به تجویز ماده ۴۵۷ قانون آیین دادرسی کیفری و استناد به مواد ۱۹ ، ۶۶، ۱۲۶ و ۱۲۷، بند ب ماده ۸۳، بند ب ماده ۸۶ قانون مجازات اسلامی ضمن اصلاح عنوان اتهامی به معاونت در اخلال در نظم و اصلاح مجازات مقرر در رای بدوی به ۱۸ میلیون ریال جزای نقدی جایگیزینی ۶ ماه حبس تعزیری بعلاوه ۳۰ ضربه شلاق تعزیری و تعلیق اجرای مجازات شلاق مذکور با همان شرایط مندرج در رای بدوی به مدت ۲ سال، النهایه دادنامه تجدید نظر خواسته را در قسمت مورد اعتراض با اصلاح و تخفیفات به عمل آمده نتیجتا تایید و استوار می‌نماید. این رای قطعی است”.

وی با یادآوری اینکه در پرونده دیگر کارگران معدن سنگ آهن بافق، مجازات شلاق به جریمه نقدی تبدیل اما در دادنامه محمد حسن تشکری مجازات ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی برای مدت ۲ سال تعیین شده است، گفت: “به نظر من هیچگونه دلیلی بر محکومیت موکل‌ام به اتهام معاونت در اخلال در نظم وجود ندارد و می بایست حکم برائت صادر می‌شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید