خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دو تا شانزده ماه معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

دو تا شانزده ماه معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز و کارگران شرکت پلی‌اتیلن فاز ۲ قطب صنعتی شهرستان سامان به ترتیب ۲، ۳ و ۱۶ ماه است که معوقات مزدی خود را دریافت نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء دو ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

جمعی از کارگران پیمانکاری شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گفته این کارگران، علیرغم این که سال ۹۵ رو به اتمام است، دستمزد دو ماه بیش از دویست کارگر فنی، موتوریست و برق رجاء پرداخت نشده است.

این کارگران که در شرکت های پیمانکاری مختلف مشغول به کار هستند، از این دیرکرد ناراضیند و می گویند: “شب عید مطالبات ما را پرداخت نکرده اند و این مساله، زندگی ما را با مشکل مواجه کرده است؛ هیچ تاریخی نیز برای زمان واریز مطالبات اعلام نشده است”.

گفتنی است عیدی این کارگران در روزهای گذشته پرداخت شده است.

هشتاد کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز مطالبات مزدی ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند

به گزارش ایلنا، حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. در حدود ۴۰ نفر از این کارگران شکایتی در این رابطه به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند.

 تعدادی از این کارگران در تماس‌های جداگانه گفتند که پیمانکار ناحیه ۴ شهرداری اهواز تاکنون مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی آنها را پرداخت نکرده است.

در حدود ۴۰ نفر از این کارگران در این رابطه شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند که مقرر شده است بعد از تعطیلات عید نوروز به شکایت آنها رسیدگی شود.

این کارگران مدعی هستند پیمانکار ناحیه ۴ شهرداری اهواز از سایر کارگران که به اداره کار شکایت نکرده‌اند برگه تسویه حساب دریافت کرده است و این در حالی است  که مطالبات مزدی و عیدی آنان نیز همانند سایر کارگران پرداخت نشده است.

گفته می‌شود پیمانکار مجموعه به‌ کارگران وعده داده که مطالبات مزدی دی ماه آنان را تا روزهای آینده پرداخت و مطالبات مزدی بهمن و اسفند ۹۵ را به ترتیب در اردیبهشت و خرداد ۹۶ پرداخت کند که این موضوع با توجه به وضعیت نامطلوب معیشتی کارگران مورد مخالفت آنها قرار گرفته است.

کارگرانی که ۱۶ ماه حقوق نگرفته‌اند/ پیشنهاد اخراج کارگران از سوی وزارت کار

به گزارش تسنیم، کارگران شرکت پلی‌اتیلن فاز ۲ قطب صنعتی شهرستان سامان ۱۶ ماه است که حقوق دریافت نکردند و به سختی چرخ زندگی خود را می‌گذرانند.

شرکت تولیدی پلی‌اتیلن یا همان “سپید نام زاگرس” در فاز دوم قطب صنعتی شهرستان سامان با حدود ۵۰ کارگر قطعات و اتصالات لوله‌های گاز را تولید می‌کنند و از این طریق زندگی خود را می‌گذرانند.

کارگران این شرکت ۱۶ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

اعتراضاتی که نتیجه‌ای به دنبال نداشت

یکی از کارگران این شرکت اظهارداشت: “ما ۱۶ ماه است که کار کردیم اما حقوقمان پرداخت نشده است، ما در این شرایط جامعه چطور باید زندگی خود را بگذرانیم”.

وی افزود: “۷ ماه پیش اعتراض کردیم و رئیس شرکت قول داد که تا پایان سال معوقات تمام کارگران را پرداخت کند اما الان می‌گوید” چکار کنم پول نیست”.

وی بیان کرد: “بعد از اعتراضات کارگران بازرس از اداره کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران آمد اما آن‌ها هم از کارفرما حمایت کردند و به رئیس شرکت گفتند:” آنقدر آدم بیکار هست این‌ها را تصویه کن و نیروی جدید بگیر”.

یکی دیگر از کارگران این شرکت در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به شرایط بد اقتصادی گفت: “ما محصولاتمان را تولید کردیم اما انبارها پُر است و فروشی نداریم به همین دلیل ۱۶ ماه است که حقوق ما هم پرداخت نشده است”.

وی خاطرنشان کرد: “با کلی قول از سوی رئیس شرکت باز هم مشغول به کار شدیم اما الان می‌گویند تنها یک ماه از حقوق آن هم به عنوان عیدی یا صنوات پرداخت می‌شود و مابقی معوقات به صورت چک برای خرداد و تیرماه پرداخت می‌شود”.

وی ادامه داد: |بازرسانی که از اداره کار آمدند با رشوه‌ای که از کارفرما دریافت کردند از ایشان حمایت کردند و گفتند ما خودمان نیرو می‌آوریم و این‌ها را اخراج کنید”.

یکی دیگر از کارگران تصریح کرد: |برخی از معوقات ما نیز مربوط به سال ۹۳ و ۹۴ است که امروز رئیس شرکت قول داده یک ماه از حقوق را تصویه کند، با این حقوق ما چگونه شب عید خود را با این وضعیت بد بازار بگذرانیم|.

مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی پاسخی در این رابطه ندادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید