خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ساعت ۱۹:۴۹:۱۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  عثمان مصطفی پور؛ آغاز بیست‌وهفتمین سال حبس بدون مرخصی در زندان ارومیه

عثمان مصطفی پور؛ آغاز بیست‌وهفتمین سال حبس بدون مرخصی در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – عثمان مصطفی پور زندانی سیاسی زندان ارومیه بیست‌وهفتمین سال حبس بدون مرخصی خود را آغاز کرده است. او در سال ۱۳۷۰ طی دو پرونده جداگانه در دادگاه انقلاب و دادسرای عمومی مجموعا به ۳۵ سال حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عثمان مصطفی پور متولد ۱۳۴۶ در ۲۳ تیر سال ۷۰ دستگیر و همان سال دادگاهی شد. او در شعبه یک دادگاه انقلاب ارومیه توسط قاضی جواهری به اتهام معاونت در قتل، نخست به اعدام محکوم شد. این حکم در سال ۷۹ به ۱۰ سال حبس تقلیل یافت.

آقای مصطفی پور در سال ۷۰ در پرونده دوم خود به شعبه سه دادکاه انقلاب فرا خوانده شد و به اتهام همکاری با حزب دموکرات کردستان به ۲۵ سال زندان دیگر محکوم شد.

این زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه در طی مدت تحمل ۲۶ سال حبس به مرخصی نرفته است، نزدیکان آقای مصطفی پور به گزارشگر هرانا گفتند “باقیمانده حکم او فقط توسط کمسیون عفو و بخشودگی می تواند مورد تجدید نظر قرار بگیرد”.

یکی از وکلای این زندانی سیاسی، تابستان سال گذشته با تایید دادستانی به کمسیون عفو و بخشودگی درخواست داده است، اما این درخواست رد شده است.

یک منبع آگاه از وضعیت عثمان مصطفی‌پور در توضیح شروع بیست‌وهفتمین سال حبس این زندانی تصریح کرد: “با توجه به این‌که در سیستم قضایی هر ماه حبس ۳۰ روز است و هرسال ۶ روز اضافه می‌ماند که برای ۲۶ سال این مقدار حدود پنج ماه می‌شود، به همین خاطر در کامپیوتر از اواسط اسفندماه مدت حبس وی وارد بیست‌وهفتمین سال شده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید