خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  تعیین مجدد تاریخ دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد

تعیین مجدد تاریخ دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد

خبرگزاری هرانا – تاریخ جلسه دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی کرج بعد از گذشت یک سال و نیم از تاریخ دادگاه بدوی، تعیین شد. پیش از این، یک بار جلسه دادگاه تجدیدنظر این زندانی به دلیل عدم ابلاغ به وکیل وی به تعویق افتاده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تاریخ جلسه دادگاه تجدیدنظر سعید شیرزاد، «۲۶ فروردین ماه ۹۶» در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، تعیین شد.

آقای شیرزاد از دوسال و نیم پیش بازداشت و حدود یکسال و نیم از تاریخ دادگاه بدوی وی زمان کذشته است.

پیش از این، یک مرتبه جلسه دادگاه تجدیدنظر این زندانی که «۲۷ بهمن ماه ۹۵» تعیین شده بود، به دلیل عدم ابلاغ به وکیل وبالطبع عدم حضور وی، با امتناع آقای شیرزاد از حضور در دادگاه بدون وکیل به تعویق افتاده بود.

لازم به یادآوری است، سعید شیرزاد، از روز هفدهم آذرماه در اعتراض به وضعیت زندانیان بیمار و فقدان امنیت زندانیان عقیدتی با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زده بود.

آقای شیرزاد، پس از دیدار با مسئولان زندان و وعده مساعد مسئولین برای بررسی مطالبات وی به اعتصاب غذای خود در سی و نهمین روز پایان داد.

سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض به شرایط زندان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی پیش تر در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زده آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید