خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵, 21st of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ساعت ۱:۱۰:۵۱

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  فرزانه جلالی آزاد شد

فرزانه جلالی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری فرزانه جلالی فعال مدنی و مدافع حقوق زنان از بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ۲۲ اسفندماه ۹۵، فرزانه جلالی فعال سرشناس مدنی و مدافع حقوق زنان از بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

شایان ذکر است، روز ششم اسفندماه، نیروهای امنیتی، را «هنگام انجام کار اداری در ادراه ثبت» بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

یک منبع نزدیک به خانواده جلالی در این باره گفته بود: “فرزانه از اداره ثبت تماسی به جهت تکمیل مدارکش داشته که وقتی به آنجا مراجعه می کند توسط نیروهای امنیتی بازداشت می شود.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “ماموران بعد از بازداشت وی منزل مسکونی او را نیز مورد تفتیش قرار داده و او را به مکان نامعلومی منتقل می کنند. پیگیری های خانواده برای کسب اطلاع از سرنوشت او تاکنون بی نتیجه بوده.”

بعدتر مشخص شد خانم جلالی به اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شده است. یکی از اعضای خانواده این فعال مدنی اعلام کرده بود که علی رغم اعلام آمادگی یکی از وکلای دادگستری برای قبول وکالت فرزانه جلالی شعبه هفتم بازپرسی با این درخواست مخالفت کرده و تصریح کرده اند که “تنها پس از استعلام از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه و قرار داشتن نام وی در لیست وکلای رسمی و مورد تایید رییس قوه قضاییه” با این درخواست موافقت خواهند کرد.

فرزانه جلالی عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه تهران و مدیر مسئولی روزنامه صبح دانشگاه تهران را در کارنامه خود دارد.

وی در سال ۱۳۸۹ رتبه ۶ در کنکور کارشناسی ارشد را کسب کرده بود، با این حال به دلیل فعالیت هایش از ادامه تحصیل محروم ماند.

گفته می شود، یکی از فعالیت های اخیر خانم جلالی، پیگیری وضعیت کودکان آسیب دیده در آتش سوزی مدرسه شین آباد بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید