خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ضبط دست نوشته های سعید سنگر در زندان ارومیه

ضبط دست نوشته های سعید سنگر در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – نیروهای گارد ویژه زندان با مراجعه به بند زندانیان سیاسی در زندان ارومیه ضمن تفتیش توام با تخریب اموال زندانیان، دستنوشته های سعید سنگر، از زندانیان قدیمی این زندان را ضبط و با خود بردند. مسئولان زندان در پاسخ به اعتراض آقای سنگر، کنترل بر جنبه های خصوصی زندگی زندانیان را از اختیارات خود خواندند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفند بند ۱۲ زندانیان سیاسی در زندان مرکزی ارومیه توسط زندانبانان و مسئولین آن‌ها شامل کلیدداران بندها، افسرنگهبان و مسئولین اندرزگاه‌های زندان، معاون زندان، روسای بازرسی و حفاظت زندان، مورد بازرسی توام با تخریب اموال زندانیان قرار گرفت.

در این بازرسی که منجر به کشف هیچ قلم غیرقانونی نشد، صرفا دستنوشته های زندانی سیاسی سعید سنگر ضبط گردید.

حسینی، رئیس بازرسی در پاسخ به اعتراض این زندانی گفت “ما بایستی از کلیه مسائل حتی مسائل خصوصی شما نیز آگاهی داشته باشیم”.

یک منبع نزدیک به زندانیان سیاسی زندان ارومیه در این باره ضمن تاکید بر «تخریب اموال زندانیان» هنگام بازرسی، به گزارشگر هرانا گفت: این اقدام مسئولین زندان ارومیه حتی بر خلاف قانون و حقوق شهروندی است که پیش تر در رسانه ها اعلام شده است.

آقای آزادنیا مسئول حفاظت، حسینی مسئول بازرسی و خان‌زاده معاون زندان مرکزی ارومیه همچنین آقایان سعیدزاده، غنی‌زاده و فرهنگ از مسئولین اندرزگاه‌ها از جمله مسئولین ارشدی هستند که در صحنه این تفتیش و تخریب اموال حاضر و عامل بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید