خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵, 28th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ساعت ۱:۲۰:۱۹

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری رودبار جنوب؛ دستفروشی کارکنان ثامن الحجج

معوقات مزدی کارگران شهرداری رودبار جنوب؛ دستفروشی کارکنان ثامن الحجج

خبرگزاری هرانا ـ معوقات مزدی بیش از ۸۰ کارگر شرکتی مجموعه شهرداری رودبار جنوب در ماههای گذشته پرداخت نشده است. این کارگران هفته گذشته سه روز دست از کار کشیدند ومقابل اداره کار رودبار جنوب تجمع کردند. از سوی دیگر، گذشت بیش از یک سال از تعطیلی موسسه مالی ثامن الحجج باعث شده است تا برخی از کارکنان سابق این موسسه برای تامین مخارج شب سال نو به دست‌فروشی روی بیاورند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، معوقات مزدی بیش از ۸۰ کارگر شرکتی مجموعه شهرداری رودبار جنوب در ماههای گذشته پرداخت نشده است. این کارگران هفته گذشته سه روز دست از کار کشیدند ومقابل اداره کار رودبار جنوب تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی، دست‌کم۸۰ کارگری که در شهرداری  رودبار جنوب و سازمان‌های وابسطه به آن به صورت شرکتی  مشغول کارند  از سال ۹۳ تا کنون بابت عمده مطالبات مزدی خود طلبکارند.

برپایه این اظهارات کارگران مورد نظر که در مجموعه شهرداری رودبار جنوب وسازمانهای وابسطه به ان کار می کنند جدا از معوقات سال جاری در اصل بابت عمده مزایای مزدی سالهای ۹۳ تا پایان ۹۵، عیدی سال جاری و سنوات وذخیره مرخصی سالهای ۹۳ و ۹۴ بستانکار هستند.

به گفته این کارگران، علاوه بر همه این موارد، کارگران مجموعه شهرداری رودبار جنوب بویژه کارگران مجموعه آتش نشانی فاقد لباس وسایر اداوات کار وآموزشهای لازم هستند.

گفتنی است عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری رودبار جنوب در استان کرمان مسبوق به سابقه است.

دستفروشی کارکنان ثامن الحجج برای مخارج شب عید

به گزارش ایلنا، گذشت بیش از یک سال از تعطیلی موسسه مالی ثامن الحجج باعث شده است تا برخی از کارکنان سابق این موسسه برای تامین مخارج شب سال نو به دست‌فروشی روی بیاورند.

 شماری از کارکنان سابق این موسسه مالی در تماس با ایلنا گفتند که از ماه‌ها قبل شماری از همکارانشان برای تامین مخارج زندگی خود به مشاغلی همچون دست‌فروشی روی آورده‌اند اما با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تعداد بیشتری از آنها درصدد برآمده‌اند تا از این حرفه برای گذران معاش خانواده‌های خود استفاده کنند.

براساس این اظهارات انجام کارهای ساختمانی، پیک موتوری و رانندگی در موسسات کرایه خودرو از دیگر راه‌های امرار معاشی است که این روز‌ها کارگران موسسه ثامن الحجج  برای گذراندن مخارج زندگی خود مشغول انجام آن هستند.

در این رابطه یکی از کارکنان موسسه ثامن الحجج گفت: می‌دانیم که دست فروشی هیچ آینده شغلی ندارد، همه به عنوان کارکنان با تجربه ثامن الحجج در سازمان تامین اجتماعی دارای پرونده بیمه هشت ساله هستیم اما وقتی که درآمدی نداریم و نه حق بیمه ناچاریم تا به نحوی مخارجمان را تامین کنیم.

از زمان توقف فعالیت تمامی ۴۷۰ شعبه کشوری موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج در دی ماه سال گذشته نزدیک به ۲۷۰۰ نیروی انسانی شاغل در این موسسه بیکار شده‌اند، به دنبال واگذاری مسئولیت حسابرسی این موسسه به بانک پارسیان شماری از  این افراد از طریق آزمون سراسری برای استخدام در بانک پارسیان اقدام کردند که تاکنون نتیجه آن هنوز به صورت قطعی اعلام نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید