خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  احضار عسگر اکبرزاده و حامد‌ الله‌ وردی‌پور به دادسرای اهر / سند

احضار عسگر اکبرزاده و حامد‌ الله‌ وردی‌پور به دادسرای اهر / سند

خبرگزاری هرانا – عسگر اکبرزاده و حامد‌ الله‌ وردی‌پور دو فعال ترک (آذری) به ترتیب با دریافت احضاریه کتبی و احضار تلفنی به دادسرای شهرستان اهر احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عسگر اکبرزاده و حامد‌ الله‌ وردی‌پور دو فعال ترک (آذری) به ترتیب ساکن شهرهای اردبیل و سولدوز به دادسرای شهرستان اهر احضار شدند.

دادگاه انقلاب اهر با ارسال احضاریه‌ای ، از عسگر اکبرزاده ساکن اردبیل خواسته است تا در روز چهارشنبه ۹۶/۰۱/۲۳ جهت رسیدگی و اخذ توضیح، پیرامون اتهامات نسبت‌داده شده به وی در ساختمان دادگستری و دادسرای این شهرستان حضور به عمل رساند .

“تشکیل و اداره دستجات مخالف نظام به قصد برهم‌زدن و امنیت عمومی کشور” اتهامی است که بنا به احضاریه فوق این فعال ترک (آذری) با آن روبرو شده است.

اتهامی که گفته میشود مربوط به برگزاری مراسم روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ بوده که نیروهای انتظامی-امنیتی اهر با یورش به محل مراسم، بیش از ۶۰ نفر از شرکت کنندگان را بازداشت و پس از بازجویی و انتقال به زندان اهر به قید وثیقه آزاد کرده بودند .

‎حامد‌ الله‌ وردی‌پور دیگر فعال ساکن شهر سولدوز در شهرستان نقده، با دریافت پیغامی تلفنی و در رابطه با پرونده شماره ۰۰۵۷۴..۹۴ به دادسرای شهر اهر احضار شد.

‎پرونده‌ای که در آن آقای الله‌ وردی‌پور به همراه ۳۰ تن دیگر و به جهت شرکت در اعتراضات خیابانی ۱٨ آبان ۱۳۹۴ در شهر اهر بازداشت و پس از شِش روز بازداشت موقت در زندان اهر به قید کفالت آزاد گردید .

‎اعتراضاتی که همزمان در چندین شهر نسبت به توهین آمیز بودن برنامه فتیله صورت گرفته بود.

‎اجتماع و تبانی بر علیه امنیت داخلی، اتهامی هست که آن زمان اکثر بازداشت‌شدگان این اعتراض از جمله الله‌ وردی‌پور با آن تفهیم اتهام شده اند.

پیش از این نیز این خبرگزاری از احضار تعدادی دیگر از شهروندان این منطقه از جمله میثم جولانی، اکبر ابولزاده، مرتضی صفری و مجید نقی‌زاده و منصور سیفی، علیرضا چنگیزی، سلیمان کاظمی، آرش جعفری، صالح ملا عباسی، بیت الله برزگر و اسرافیل فتح الله زاده با اتهام مشابه به همین شعبه خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید