خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ساعت ۰:۴۱:۵۴

    خانه  > کارگران  >  پنچ تجمع اعتراضی کارگری در کشور برگزار شد

پنچ تجمع اعتراضی کارگری در کشور برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ در روز جاری گروهی از کارگران شاغل در کارخانه کمپرسورسازی تبریز، کارگران شرکت پیمانکاری پایندان واقع در فاز ۱۳ عسلویه و کارگران شرکت بلبرینگ سازی تبریز همچنین در روز گذشته گروهی از کارگران پیمانی آب منطقه ای خوزستان و گروهی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، از روز گذشته تا کنون گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «کمپرسورسازی تبریز» در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

گروهی از کارگران شاغل در کارخانه کمپرسور سازی تبریز از روز گذشته تا کنون (۱۸ اسفند ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن دستکم ۴ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

منابع خبری درکارخانه «کمپرسورسازی تبریز» واقع درشهرک صنعتی قراملک تبریز با اعلام این خبر می‌گویند دلیل اعتراض امروز حدود ۱۲۰ نفر از کارگران شاغل در این واحد تولیدی، تاخیر در پرداخت مزد ماه‌های آبان ، آذر  دی وبهمن و نیز  عیدی و پاداش پایان سال جاری است.

همچنین گفته می‌شود بخش دیگری از اعتراضات کارگران این کارخانه مربوط به خوداری کارفرمای این واحد از ورود کارگران به محل کارشان می شود.

به گفته کارگران این کارخانه، صبح دیروز وقتی قصد ورود به محل کارمان را داشتیم با دربهای بسته کارخانه مواجه شدیم  که باعث تشدید اعتراضاتمان شد.

طبق اظهارات کارگران اینک ارخانه، درکارخانه کمپرسور سازی  تبریز  زمانی بیش از ۷۰۰ نیروی کارگری دائم و قرار داد موقت کار می کردند اما بعد از آنکه مدیریت کارخانه به بخش خصوص واگذار شده است، مشکلات کارخانه با کاهش امنیت شغلی کارگران آغاز شده وتعداد کارگران به حداقل تقلیل یافت.

صبح امروز رخ داد؛ تجمع اعتراضی ۴۰۰ کارگر شرکت پایندان در پی معوقات مزدی

به گزارش ایلنا، منابع کارگری از عسلویه از تجمع اعتراضی کارگران شرکت پیمانکاری پایندان واقع در فاز ۱۳ عسلویه خبر دادند.

بر همین اساس، حدود ۴۰۰ تن از کارگران این شرکت پیمانکاری در اعتراض به عدم دریافت سه ماه مزد خود در مقابل محل استقرار کارفرمای اصلی (شرکت پتروپایدار ایرانیان) تجمع کرده و خواستار پرداخت معوقات مزدی خود شدند.

این کارگران خواستار رسیدگی و توجه به حقوق و مزایای خود با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری هستند.

در سومین روز از اعتراض؛ تجمع کارگران بلبرینگ سازی به اداره کار آذربایجان شرقی کشیده شد

به گزارش ایلنا، صبح امروز چهارشنبه (۱۸ اسفند ماه) کارگران شرکت «بلبرینگ سازی تبریز» برای سومین متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفیشان، مقابل اداره کل کار استان آذربایجان شرقی اجتماع کردند.

اعتراض صنفی کارگران «بلبرینگ سازی» امروز در حالی وارد سومین روز خود شد که در جریان اعتراض صنفی دوروز گذشته، کارگران این واحد تصمیم گرفتند تا برای رساندن صدای اعتراضشان اجتماع صنفی خودرا از محل کارخانه به  مقابل ساختمان اداره کل کار استان انتقال دهند.

کارگران می گویند تا این لحظه از نتیجه اعتراضمان در مقابل اداره کل کار استان آذربایجان شرقی نتیجه ای نگرفته ایم اما نمایندگان ما همچنان با مسئولین این اداره در حال مذاکره هستند.

به گفته آنان، زمانی وضعیت تولیدات این کارخانه بسیار خوب بود اما از وقتی که شرکت بلبرینگ سازی  به نام خصوصی سازی و اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ از مالکیت مدیریت دولتی خارج شد، کارفرمای خصوصی جایگزین نتوانست به  تعهدات  مالی خود عمل کند و در نتیجه این وضعیت به وجود آمده است.

گفتنی است بیش از ۱۹۰کارگر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز از روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه تاکنون با برپایی تجمع در محوطه این کارخانه خواستار پرداخت دست کم سه ماه حقوق معوقه و عیدی وپاداش پایان سال خود شده‌اند.

روز گذشته درشهرستان هندیجان انجام شد؛ تجمع کارگران آب منطقه ای خوزستان برای معوقات مزدی

به گزارش ایلنا، گروهی از کارگران پیمانی آب منطقه ای خوزستان، روز گذشته در اعتراض به معوقات مزدی وبیمه ای خود دست از کار کشیده و مقابل دفتر پیمانکار واقع در هندیجان استان خوزستان تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی، روز گذشته(۱۷ اسفند ماه)  گروهی از کارگران آب منطقه ای خوزستان ،در اعتراض به معوقات مزدی وبیمه ای خود دست از کار کشیده و مقابل دفتر پیمانکار در شهرستان هندیجان تجمع کردند.

به گفته این منابع خبری کارگران معترض که در اجرای احداث شبکه های آبیاری  تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری شرکت آریا رود پارس کار می‌کنند خواستار دریافت دست کم ۹ماه حقوق معوقه هستند که کارفرمای شرکت آریا رود پارس به عنوان مجری این پروژه با همراهی مسئولان آب منطقه ای وعده پرداخت آن را به کارگران داده بودند که هنوز تا این لحظه عملی نشده است.

او با اشاره به وعده و وعیدهای تحقق نیافته مسئولان، از انتقال مشکلات به مراجع بالا‌تر خبر داد و گفت: “عامل اعتراضات صنفی کارگران  پروژه احداث شبکه آبیاری هندیجان بی‌توجه‌ای پیمانکار به پرداخت مطالبات ۹ ماهه کارگران است. پیمانکار به جای چاره اندیشی منطقی برای پرداخت معوقات مزدی ، سکوت اختیار کرده وکارگران را بلاتکلیف کرده است”.

به گفته این منابع خبری در استان خوزستان خواسته کارگران پیمانی شاغل در آب منطقه ای خوزستان از مسئولان استانی وشهرستانی با بر پایی این تجمع این است که با توجه به افزایش هزینه‌های جاری، تمام تلاش خود را انجام دهند تا زمینه‌ پرداخت حداقل بخشی از معوقات کارگران فراهم شود.

روز گذشته در اعتراض به شش ماه حقوق معوقه انجام شد؛ تجمع کارگران شهرداری بروجرد با پهن کردن سفره خالی

به گزارش ایلنا، روز گذشته (۱۷ اسفند ماه) گروهی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۶ ماه مزد معوقه به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

به گفته معترضین، روز به روز بر بدهی‌های کارگران وشهرداری افزوده می شود ولی ما شاهد هیچ راه حل مناسبی از سوی مسئولان شهری بروجرد مشاهده نمی کنیم.

کارگران می گویند جدا از مسئله به تاخیر افتادن ۶ ماه معوقات مزدی مدیران شهری در آستانه سال نو قصد ندارند عیدی ما کارگران را پرداخت کند. این در حالیست که شهرداری فشار کار را بر روی ما کارگران برای آماده کردن شهر برای استقبال از نوروز سال ۹۶ بیشتر کرده است.

بنا بر ادعای کارگران؛ در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و ۷۰۰  کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال است مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید