خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  چهار تجمع اعتراضی در کشور برگزار شد

چهار تجمع اعتراضی در کشور برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ در روز جاری کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه، بیش از دویست نفر از کارگران پلی اکریل اصفهان، گروهی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب مشکین شهر و گروهی از رانند‌گان اتوبوسهای خطوط ناوگان مسافر بری درون استانی شهر آبادان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه که خواهان دریافت معوقات مزدی خود هستند، صبح امروز (یکشنبه ۱۵ اسفند ماه) دومین روز اعتراض صنفی خود را آغاز کردند.

گفته می‌شود که این گروه از معترضان همانند روز گذشته در محل کارشان با برپایی اجتماعاتی پیگیر حدود ۴ ماه  مزد پرداخت نشده خود شده‌اند.

در همین رابطه یکی از کارگران در تماسی اعلام کرد، شمار کارگران اعتراضی به ۷۰۰ نفر رسیده و این کارگران از شرکت های پیمانکاری همچون اکسیر صنعت، آزمون فلز، آذران گستر، پتروصنعت مپناو پناه ساز هستند.

در عین حال گفته می‌شود که از روز گذشته تاکنون وضعیت تامین آب مصرفی استراحت‌گاه‌های این کارگران که هموراه با تاکنر صورت می‌گرفته، با دشواری‌هایی روبرو شده است.

صبح امروز انجام شد؛ تجمع کارگران پلی اکریل در اعتراض به معوقات مزدی

به گزارش ایلنا، صبح امروز بیش از دویست نفر از کارگران پلی اکریل اصفهان مقابل فرمانداری مبارکه تجمع کردند.

تجمع کنندگان می گویند کارخانه تعطیل شده و هشت ماه است دستمزد نگرفته ایم.

کارگران پلی اکریل که از تیرماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند و هیات اجرایی دولت نیز نتوانسته مشکلات این واحد نساجی را حل کند، پیش از این بارها تجمعات اعتراضی برگزار کرده اند اما هیچ پاسخی تا کنون نگرفته اند.

از قرار معلون مدیریت کارخانه به کارگران گفته به بیمه بیکاری مراجعه کنند و هیچ وعده ای حهت پرداخت معوقات نداده است.

کارگران پلی اکریل می گویند شب سال نو شرمنده خانواده هامان هستیم و امیدی به حل مشکلات نداریم؛ راهی به جز تجمعات مکرر برای ما باقی نمانده است.

صبح امروز انجام شد؛ تجمع کارگران آبفای مشکین شهر مقابل ساختمان فرمانداری

به گزارش ایلنا، گروهی از کارگران پیمانکاری اداره آب و فاضلاب مشکین شهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه و عیدی در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان مشکین شهر در استان اردبیل تجمع کردند.

صبح امروز (۱۵ اسفندماه) جمعی از کارگران پیمانی آبفای مشکین شهر که تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری کار می‌کنند در اعتراض به تعویق  ۱۰ ماه حقوق، حق عیدی و پرداخت نشدن  چندین ماه  حق بیمه‌شان به سازمان تامین اجتماعی دست به تجمع زدند.

کارگران معترض به دیگر رسانه ها گفته‌اند از ۱۰ ماه پیش دستمزد و بیمه کارگران پیمانی به صورت نامنظم پرداخت می‌شده است، به همین دلیل این وضعیت کارگران آبفای مشکن شهر و اعضای خانواده‌های‌شان را دچار مشکل کرده است.

براساس اخباری که به نقل از کارگران منتشر شده است؛ برپایی تجمع امروز پاسخی به بی‌تفاوتی پیمانکار در خصوص پرداخت نشدن مطالباتی است که از یکسال گذشته باقی مانده است.

به گفته کارگران معترض، همچنین کارفرما از آذر ماه سال جاری کار در کارگاه را متوقف کرده وکارگران شاغل در آن وضعیت مشخصی ندارند.

صبح امروز انجام شد؛ تجمع راننده‌های آبادانی مقابل شهرداری

به گزارش ایلنا، صبح امروز یکشنبه (۱۵ اسفند ماه) گروهی از رانند‌ه‌های اتوبوسهای خطوط ناوگان مسافر بری درون استانی شهر آبادان مقابل ساختمان شهر داری این شهر دست به تجمع زدند.

اعتراض این دسته از کارگران در انتقاد به جابجایی پایانه مسافربری به خارج از شهر است چرا که آنان معتقدند این جابجایی از سوی شهرداری موجب کاهش کسب کار آنها شده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید