خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ساعت ۲۳:۳۳:۱۱

    خانه  > سایر گروهها  >  تیراندازی اشتباهی نیروی انتظامی به ۵ شهروند در خاش / ویدئو

تیراندازی اشتباهی نیروی انتظامی به ۵ شهروند در خاش / ویدئو

خبرگزاری هرانا ـ بار دیگر ماموران نیروی انتظامی در بلوچستان اقدام به تیراندازی “بی ضابطه” به سمت شهروندان بلوچ نموند که در جریان آن “دو دانشجو خاشی تیرخورده و ۳ نفر دیگر زیر ضربات مشت و لگد” زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، شبانگاه پنجشنبه ۱۲ اسفند پنج دانشجو خاشی که “جهت تفریح” با خودرو شخصی خود به سمت خارج از شهر به سمت جاده ایرانشهر در حرکت بودند توسط ماموران نیروی انتظامی مورد شلیک قرار گرفتند.

این دانشجویان با نام های عاصم و نعیم شهنوازی فرزندان محمد نصیر، حیدر حسین زهی فرزند جان محمد، سامان شهنوازی فرزند محمد علی و داوود تاگزی پور فرزند عبدالمجید بودند.

از این افراد سامان شهنوازی از ناحیه دست و گردن و عاصم شهنوازی از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

سامان شهنوازی دانشجوی مهندسی تکنولوژی ساختمان در شرح ماجرا با انتشار ویدیویی گفت: “ماموران لباس شخصی داشتند و ابتدا زیر خودرو خارک انداخته و لاستیک ماشینمان را پنچر کردند و بعد بدون ایست به سمت ما آتش گشودند و به فریادهای ما که میگفتیم بی گناهیم و دانشجوییم گوش نمیدادند.”

وی افزود: “ماموران نیم ساعت تا نیم ساعت به سمت ما تیر اندازی می کردند و سر آخر پیش ما آمده و قبل از اینکه به آمبولانس زنگ بزنند ما را به باد کتک و ضرب و شتم گرفتند”

آسیب دیدگان این واقعه با نوشتن نامه به مسئولان خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

تا کنون بارها جوانان بلوچ در شلیک های بی ضابطه ماموران کشته و زخمی شدند اما در اکثر مواقع هیچ مسئولی پاسخگوی این رفتارها نبوده است و ماموران از نوعی مصونیت قضایی بهره برده اند.

طبق گزارش ها سال گذشته (۲۰۱۶) دستکم ۲۶ شهروند بلوچ در اثر تیراندازی های بی ضابطه ماموران امنیتی و انتظامی در سیستان و بلوچستان کشته و زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید