خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازداشت دستکم سه شهروند اهوازی توسط نیروهای امنیتی

بازداشت دستکم سه شهروند اهوازی توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – ظرف هفته گذشته، دستکم سه شهروند عرب اهل اهواز به نام های ناجى دحیمی، عدنان عبیات و لفته غوابش (جلالى)، توسط نیروهای سپاه و اداره اطلاعات این شهر بازداشت و از سرنوشت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ناجى دحیمی، ۳۴ ساله، متأهل و داراى دو فرزند، شامگاه سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ توسط نیروهای قرارگاه امنیتى سپاه حضرت ابوالفضل العباس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

منزل ناجى دحیمى واقع در شهرک اهواز ساعت ۹ شب توسط چندین خودروی نیروهای این نهاد نظامی محاصره و بعد از بازرسى و برهم زدن وسائل منزلش او را به همراه وسائل شخصی الکترونیکی-ارتباطی با خود مى برند.

خانواده ناجى دحیمى از مکان نگهدارى او و دلیل دستگیری این شهروند اطلاعى ندارند.

همچنین در همین روز، نیروهاى اداره اطلاعات دو تن از جوان عرب اهوازی بنام هاى عدنان عبیات ۲۴ ساله از اهالى کوى علوى و لفته غوابش (جلالى) ۲۶ ساله از اهالى گلدشت در حومه شهر اهواز را بازداشت کردند، تا کنون دلیل بازداشت این دوتن و محل نگهدارى آنها مشخص نیست.

گفته می شود، در روزهاى اخیر در شهر شوش، شادگان و اهواز، بدلیل شعار نویسى و شرکت در بعضى اعتراضات و فعالیت در فضاى مجازى، شهروندانی توسط نیروهاى امنیتى بازداشت شده اند که از هویت و تعداد آنان اطلاع دقیقی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید