خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ساعت ۲۳:۰۷:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  معاون قوه قضاییه؛ میتوان فردی را بدون محاکمه بر اساس نظر رهبر حصر کرد

معاون قوه قضاییه؛ میتوان فردی را بدون محاکمه بر اساس نظر رهبر حصر کرد

خبرگزاری هرانا ـ  هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در رابطه با حصر غیرقانونی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی با بیان روایات صدر اسلام مدعی شد “حالا بعضی‌ها می‌گویند مگر می‌شود کسی را بدون محاکمه حصر کرد؟ این ماجرا به ما می‌گوید که بله می‌شود. یعنی رهبر جامعه تشخیص می‌دهد که برای حفظ اسلام، برای تنبیه سیاسی و برای تنبیه اجتماعی می‌توان کسی را حصر کرد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: “نکته مهم دیگری که در این ماجرا وجود دارد اتحاد جامعه در برابر متخلفان از دستور رهبرشان است. مسلمان باید این‌گونه باشد و مطیع رهبر خود باشد.

صادقی افزود: “حالا بعضی‌ها می‌گویند مگر می‌شود کسی را بدون محاکمه حصر کرد؟ این ماجرا به ما می‌گوید که بله می‌شود. یعنی رهبر جامعه تشخیص می‌دهد که برای حفظ اسلام، برای تنبیه سیاسی و برای تنبیه اجتماعی می‌توان کسی را حصر کرد”.

معاون فرهنگی قوه قضائیه ادعا کرد: “ملاک بودن در این صحنه یا آن صحنه نیست بلکه ملاک این است که رهبری گفته است که تو  آنجا باش و انجا نباش و ما از آن دستور اطاعت کنیم. این درسی است که قرآن و پیامبر به ما می‌دهد”.

وی که باید در جایگاه فرد بی طرف و مدافع و مجری قوانین کشور باشد در پایان سخنان خود گفت “امیدواریم خداوند توفیق دهد که خط شاخص را گم نکنیم و خط رهبری را بشناسیم و هر جا که گفتند بروید برویم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید