خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  لغو کنسرت ماملی در مهاباد

لغو کنسرت ماملی در مهاباد

خبرگزاری هرانا ـ کنسرت عبدالله ماملی بدون منع قانونی قبل از اجرا متوقف شد. این کنسرت که با همکاری موسسه فرهنگی هنری “ترنج” و همراهی گروه “کەویار” آماده ی اجرا بود در حالی متوقف گردید که از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد مجوز آن صادر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، کنسرت هنرمند “عبدالله ماملی” که قرار بود شامگاه پنجشنبه ساعت ١٩ در تالار وحدت مهاباد برگزار گردد در آخرین لحظات در حالی که پوستر تبلیغی آن بر روی دیوارهای این شهر نصب شده بود، به علت نامشخص لغو شد.

ممانعت از کنسرت ماملی، فرزند شادروان “محمد ماملی” هنرمند نامدار کورد، درحالی صورت می گیرد که تعداد زیادی از شهروندان مهابادی بلیط شرکت در کنسرت “شەوی ماملێ” را از چند روز قبل تهیه کرده بودند.

این کنسرت که با همکاری موسسه فرهنگی هنری “ترنج” و همراهی گروه “کەویار” آماده ی اجرا بود در حالی متوقف گردید که از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد مجوز آن صادر شده بود.

سریال لغو کنسرت ها در یک سال اخیر اعتراض تعداد زیادی از هنرمندان و علاقه مندان به آثار آنها را در سراسر ایران به دنبال داشته است.

مسئولان دولتی لغو کنسرت ها را پس از صدورمجوز، عملی غیرقانونی می دانند اما نهادهایی که از اجرای آنها ممانعت می کنند همچنان به این رویه غیرقانونی ادامه می دهند.

لغو کنسرت های مجوزدار در دولت یازدهم سروصدای زیادی به پا کرده است اما تاکنون دولتی ها موفق نشده اند جریانی که قانونا حق لغو این نوع کنسرت ها را ندارد، سر جایشان بنشانند.

قبل از لغو کنسرت عبدالله ماملی در مهاباد که هنوز دلیل آن روشن نیست، کنسرت “کیهان کلهر” که قرار بود ٢١ اردیبهشت سال جاری در نیشابور برگزار شود در آخرین دقایق با یک تلفن لغو شد و در ۵ خرداد هم کنسرت دیگر هنرمند کورد “شهرام ناظری”، شوالیه آواز ایران، در همین شهر و به دستور دادستانی لغو گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید