خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  بی خبری ۵ ماهه از سرنوشت سه شهروند سنی مذهب پس از دستگیری

بی خبری ۵ ماهه از سرنوشت سه شهروند سنی مذهب پس از دستگیری

خبرگزاری هرانا – «عادل علی زاده، سید عدنان حسینی و میلاد لطفی»، سه شهروند سنی مذهب اهل پاوه از تیرماه سال جاری احتمالا در رابطه با فعالیت های دینی بازداشت شده و در محل نامعلومی نگهداری می شوند. این سه شهروند همراه دلشاد وسیمی بازداشت شده اند که در تاریخ ۲۸ مهرماه «درحالی‌که با ویلچر منتقل شده بود و خانواده‌اش را نمی‌شناخت»، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «عادل علی زاده، اهل روستای شمشیر پاوه»، «سید عدنان حسینی، مغازه دار در بازار چه مرزی پاوه»، به همراه میلاد لطفی فرزند یزدان سه شهروند سنی مذهب اهل پاوه از تیرماه سال جاری بازداشت شده و احتمال می رود در یکی از بازداشتگاه های نهادهای امنیتی در زندان اوین نگهداری می شوند.

یک منبع نزدیک به این شهروندان بازداشت شده در مورد اتهامات آنان به گزارشگر هرانا گفت: “از اتهامات آنان اطلاع دقیقی در دست نیست اما احتمالا به خاطر فعالیت های مذهبی بازداشت شده اند. به عنوان مثال عادل علی زاده حافظ کل قرآن و علم دینی دارد و دلشاد وسیمی که با آن وضعیت آزاد شد، طلبه دینی و استاد قرآن و تجوید هست.”

لازم به یادآوری است، دلشاد وسیمی شهروند سنی‌مذهب، متولد ۶۸ در پاوه و ساکن تهران، مورخ ۱۴ تیرماه سال جاری بازداشت شده بود.

منابع نزدیک به این زندانی با بیان این‌که وی برای ملاقات و آزادی با ویلچر منتقل شده بود و خانواده‌اش را نمی‌شناخت، به هرانا گفته بودند: “مشخص نیست آزادی وی قطعی است یا در قالب مرخصی پزشکی صورت گرفته است.”

هرانا پیش‌تر وضعیت این زندانی هنگام ورود به سالن زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر را این‌گونه توصیف کرده بود: «جای زخم روی صورتش است، رد بزرگی شبیه جای طناب روی گردنش پیداست.» این زندانی امنیتی با نشانه‌های ضرب و جرح و حتی احتمالا اعدام مصنوعی از ضربه شدید روحی رنج برده و در نوعی شوک به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید