خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آزادی کریم چایچیان از زندان مراغه؛ تداوم بازداشت و اعتصاب مهدی کوخیان

آزادی کریم چایچیان از زندان مراغه؛ تداوم بازداشت و اعتصاب مهدی کوخیان

خبرگزاری هرانا – کریم چایچیان یکی از بازداشت شدگان پرونده کانال تلگرامی “شهر خبر ملکان” در ساعات پایانی روز گذشته از زندان مراغه آزاد شد. اما مهدی کوخیان دیگر بازداشت شده این پرونده همچنان در این زندان نگهداری می شود. این دو زندانی پس از انتقال به زندان با دوختن لبان خود دست به اعتصاب غذا زده بودند. مهدی کوخیان همچنان در اعتصاب به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کریم چایچیان یکی از بازداشت شدگان پرونده کانال تلگرامی “شهر خبر ملکان” در ساعات پایانی روز گذشته یکشنبه مورخ ۵ دی ماه ۹۵ از زندان مراغه آزاد شد.

آزادی کریم چایچیان در حالی صورت گرفت که وی از موقع انتقال از اطلاعات نیروی انتظامی ملکان به زندان مراغه با دوختن لبهای خود به همراه مهدی کوخیان، دست به اعتصاب غذا زده بود. به به دلیل وضعیت نامناسب آقای چایچیان، عصر یکشنبه ابتدا به بیمارستان فارابی ملکان انتقال و سپس آزاد شد.

همچنین کریم چایچیان در دیدار با نزدیکان خود، وضعیت جسمانی مهدی کوخیان را که هم اکنون در بخش قرنطینه زندان مراغه در اعتصاب غذای خشک و تر به سر می برد، بسیار وخیم و نگران کننده توصیف کرده است.

مورخ ۲۹ آذرماه مهدی کوخیان و کریم‌ چایچیان دو شهروند اهل ملکان در منزل خود توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شدند. ماموران مراجعه کننده ضمن تفتیش منزل آنها اقدام به توقیف وسایل شخصی الکترونیکی و ارتباطی این دو شهروند نمودند.

به گفته نزدیکان این دو فعال، برای هر دو قرار وثیقه صادر شده بود که هر دویشان با تاکید بر بیگناهی خود از گذاشتن وثیقه خودداری کردند.

آقایان کوخیان و چایچیان از هنگام انتقال از اماکن ملکان به زندان مراغه (مورخ ۱ دی ماه) در این زندان با دوختن لبان خود دست به اعتصاب غذا زده و به بخش قرنطینه زندان منتقل شده اند.

بنا به گفته نزدیکان مهدی کوخیان و کریم چایچیان، علت اصلی دستگیری این افراد فعالیت در کانال تلگرامی “شهر خبر ملکان” بوده است.

کانال شهر خبر ملکان، کانالی با بیش از ۱۲۵۰۰ نفر عضو است که در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی مشکلات سطح شهر ملکان را تحت پوشش قرار می دهد.

شایان ذکر است که مهدی کوخیان بارها و بارها به دلیل فعالیتهای مدنی خود در ملکان دستگیر شده است.

ملکان (ملک‌کندی -ملیکان) با بیش از یکصد هزار نفر جمعیت در جنوب غربی استان آذربایجان‌شرقی قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید