خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  چهار مرگ کارگری در ۴۸ ساعت گذشته

چهار مرگ کارگری در ۴۸ ساعت گذشته

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری در تهران یک کارگر ۲۵ ساله در چاهک آسانسور سقوط کرد و جان خود را از دست داد. همچنین سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران از مرگ ۲ کارگر افغانستانی بر اثر ریزش سقف در حال ساخت در روستای ‘وازیوار’ بخش مرکزی شهرستان نوشهر خبر داد. صبح روز گذشته نیز در یکی از جاده های مزارع روستا های توابع بخش بام صفی آباد شهرستان اسفراین ، یک کارگر راننده تراکتور بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه سقوط مرگبار در چاهک آسانسور خبر داد و گفت: “در این حادثه متاسفانه نصاب ۲۵ ساله جان خود را از دست داد”.

سید جلال ملکی درباره جزییات این حادثه مرگبار گفت: “ساعت ۱۱:۵۵ حادثه سقوط در چاهک آسانسور واقع در خیابان دیباجی جنوبی، خیابان جوزی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام و نیروهای ۲۲ ایستگاه به محل اعزام شدند”.

به گفته ملکی، در یک ساختمان ۵ طبقه در حال ساخت ۲ نصاب آسانسور (پدر و پسر) در حال کار بر روی دهانه چاهک بودند که پسر ۲۵ ساله به علت شکستن تخته در زیر پایش، از طبقه پنجم به چاهک آسانسور سقوط کرد.

وی تصریح کرد: “آتش نشانان به سرعت جوان ۲۵ ساله را از چاهک خارج و تحویل عوامل اورژانس می دهند که متأسفانه با بررسی های انجام شده، فوت وی از سوی تکنسین های اورژانس حاضر در محل حادثه تایید شد و جسد وی به پزشکی قانونی منتقل شد”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه متأسفانه پدر این جوان ۲۵ سال نیز دچار شوک زدگی شد، گفت: توصیه می شود که افرادی که در ارتفاعات کار می کنند، خود را با طناب به گیره‌های امن متصل کنند تا در صورت اتفاق این چنینی، امنیت جانیشان حفظ شود.

ریزش سقف ساختمان در حال احداث در نوشهر ۲ نفر را به کام مرگ فرو برد

به گزارش ایرنا، سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران از مرگ ۲ نفر بر اثر ریزش سقف در حال ساخت در روستای ‘ وازیوار ‘ بخش مرکزی شهرستان نوشهر خبر داد.

ذکریا اشکپور روز چهارشنبه گفت که این ۲ نفر تبعه افغانستان غروب سه شنبه در حال بتن ریزی سقف نخست یک ساختمان بودند که به دلیل ریزش سازه، در زیر آوار جان باختند و یک نفر دیگر نیز مجروح شد.

وی افزود: “مرکز پیام اورژانس با دریافت خبر این حادثه، بلافاصله نیروهای اورژانس پایگاه رویان را به محل حادثه اعزام کرد”.

مسئول پایگاه هلال احمر سی سنگان نوشهر نیز گفت: “با اطلاع از وقوع حادثه نیروهای امدادی در محل حادثه اعزام شدند و این سه نفر را که ۲ نفر جان خودشان را از دست دادند و یک نفر دیگر نیز مجروح شده بود از زیر آور بیرون کشیدند”.

سید حسین میر قاسمی افزود: “با توجه به شدت حادثه، علاوه بر حضور نیروهای امدادی هلال احمر سی سنگان، نیروهای هلال احمر پایگاه نور نیز با یک آمبولانس و ۲ ماشین نجات در کم ترین زمان در محل حادثه حاضر شدند”.

کشته شدن یک راننده تراکتور در بخش بام صفی آباد اسفراین

به گزارش ایلنا، صبح روز گذشته در یکی از جاده های مزارع روستا های توابع بخش بام صفی آباد شهرستان اسفراین ، یک کارگر راننده تراکتور بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

این حادثه حوالی ساعت ۹ صبح روز گذشته ( ۳۰آذرماه) دریکی از جاده های مزارع بخش بام صفی آباد شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی زمانی اتفاق افتاد که تریلی یک دستگاه تراکتور حامل بار به دلایل نامشخصی از محل استقرار خود خارج شده و به سر راننده تراکتور برخورد می کند.

طبق اظهارات شاهدین ،کارگرکشته شده این حادثه که آقای « عابد عابدی» نام دارند بعد از وقوع حادثه سریعا توسط اهالی محلی به در مانگاه بخش بام انتقال پیدا می کند.

طبق ادعای یکی از اهالی بخش بام ،از قرار معلوم آقای عابدی تا ۴۵ دقیقه بعد از وقوع حادثه زنده بوده اما به دلیل تعلل کادر در مانگاه بخش بام برای اعزام وی به بیمارستان در نهایت وی کشته می شود.

به گفته وی، آقای عابدی از کارگران سابق ساختمانی منطقه اسفراین بودکه طی ما ههای گذشته به دلیل نبود کار ساختمانی وقطع پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ، وی ناچار بود به عنوان راننده با یک دستگاه تراکتور کار کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید