خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  درخواست دادستان برای توقیف یک فیلم به دلیل تبلیغات ماهواره ای

درخواست دادستان برای توقیف یک فیلم به دلیل تبلیغات ماهواره ای

خبرگزاری هرانا ـ معاون دادستان تهران از وزارت ارشاد خواست تا از نمایش یک فیلم در حال اکران به دلیل «تبلیغات در شبکه‌های معاند» جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز از سوی بازپرس ویژه پرونده شبکه جم به وزارت ارشاد اعلام شد تا نمایش یکی از فیلم‌هایی که مکرر تبلیغات آن در شبکه ماهواره‌ انجام ‌می‌شود متوقف شود.

در جلسه خردادماه سال جاری شورای عالی تهیه کنندگان اعلام شد بنابر نامه معاون دادستان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چنانچه از این پس تهیه کنندگان فیلم‌های خود را در شبکه‌های ماهواره‌های تبلیغ کنند، فیلم‌هایشان توقیف خواهد شد.

بیشتر صاحب‌نظران سازمان صدا و سیما و سیاست‌های سلیقه‌ای مدیران آن در مورد سینما را بابت وضعیت فعلی سرزنش می‌کنند. سینماگران می‌گویند صدا و سیما نه تنها مبالغی گزاف بابت پخش تیزرها طلب می‌کند، تنها پخش تیزر بعضی از فیلم‌ها را که نزدیک‌تر به استاندارد‌های محدود خود می‌بیند می‌پذیرد و حتی همان تیزرها را هم سانسور می‌کند.

سازمان صدا و سیما در دی‌ماه ۹۴ به امید منصرف کردن تهیه‌کنندگان فیلم‌های در آستانه اکران از تبلیغ در شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور و در راس آنها “جِم تی‌وی”، وعده‌هایی در خصوص تبلیغات برای فیلم‌ها داده بود اما اندکی بعد متن تعهد‌نامه‌ای به رسانه‌ها راه پیدا کرد که این سازمان در ازای پخش تیزرها از تهیه‌کنندگان اخذ می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید