خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آزادی تمام بازداشت شدگان تجمع حمایت از مرتضی مرادپور

آزادی تمام بازداشت شدگان تجمع حمایت از مرتضی مرادپور

خبرگزاری هرانا – روز جاری ۱۱ شهروند در بازداشت مانده مرتبط با تجمع حمایتی از زندانی اعتصابی، مرتضی مرادپور که  در مقابل دادگستری تبریز برگزار شده بود با قید کفالت از بازداشتگاه اطلاعات نیروی انتظامی این شهر آزاد شدند. این تجمع با بازداشت ۱۴ شهروند همراه بود که ۳ تن از آنان پیش تر آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز ۳۰ آذر ۹۵، ۱۱ شهروند در بازداشت مانده از تجمع حمایتی مرتضی مرادپور که روز گذشته مقابل دادگستری تبریز برگزار شده بود، با تودیع کفالت آزاد شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده بازداشت شدگان با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “از جمع بازداشت شدگان تنها فردین مرادپور با قرار کفالت و بقیه با پروانه کسب و فیش حقوقی آزاد شدند.”

روز گذشته در ادامه تحصن اعتراضی خانواده مرتضی مرادپور در مقابل دادگستری تبریز، دستکم ۱۴ نفر شامل پدر و برادر مرتضی پور بازداشت شدند. ۳ نفر از آنها با نامهای حسن مرادپور (پدر مرتضی و فردین مرادپور) رحمان اکبری و عالیه نوروزی (پدر و مادر میلاد اکبری از دستگیرشدگان) پس از چند ساعت آزاد شدند.

از ۱۱ شهروندی که در بازداشت مانده بودند، هویت ۸ نفر توسط هرانا به شرح زیر احراز شده بود:

۱.فردین مرادپور (برادر مرتضی مرادپور)
۲.میلاد اکبری
۳.مصطفی عوض پور
۴.وحید فائزپور
۵.سیامک مردانی
۶.محمد مردی
۷.سعداله ساسانی
۸.عادل بوقچاچی

مرتضی مرادپور، زندانی معترض محبوس در زندان تبریز، از ۵۷ روز پیش در اعتصاب غذا در اعتراض به رویه ناعادلانه دادرسی و حکم خود به سر می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید